No Salas līdz Jēkabpilij būvē gājēju un velobraucēju infrastruktūru un atjauno vēsturisko tiltu pār Pelītes upi
Lai uzlabotu mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošību, gar reģionālo autoceļu Aizkraukle - Jēkabpils būvē apgaismotu gājēju un velosipēdistu infrastruktūru, kas ...
Fotoreportāža: no Salas līdz Jēkabpilij būvē gājēju un velobraucēju infrastruktūru, kā arī atjauno vēsturisko tiltu pār Pelītes upi
Lai uzlabotu mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošību, gar reģionālo autoceļu Aizkraukle - Jēkabpils būvē apgaismotu gājēju un velosipēdistu infrastruktūru, kas savienos Jēkabpili ar četrus kilometrus attālo Salas ciemu. Tā šķērsos arī vēsturisko Pelītes upes tiltu, kurš darbu ietvaros arī tiek atjaunots.
Darbus plānots pabeigt šogad līdz būvdarbu sezonas beigām, portālu Jauns.lv informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi".
Patlaban būvdarbu posmā ir ieviests ātruma ierobežojums 50 km/h, kā arī ir divi luksoforu posms.
Jaunais gājēju un velosipēdistu ceļš būs 2,5 m plats ar asfaltbetona segumu. Darbu laikā izbūvēs arī pieejas autobusu pieturvietām. Ceļš būs savienots ar jau esošo infrastruktūru Salas ciemā un Jēkabpilī. Lai nodrošinātu ūdens atvadi, posmā pārbūvēs trīs caurtekas zem autoceļa P76 un izbūvēs drenāžas sistēmu. Caurteku būvdarbu laikā satiksmi organizēs pa vienu joslu ar luksoforiem, braukšanas ātruma ierobežojums 50 km/h. Vietās, kur gājēju/velosipēdistu ceļš pietuvojas autoceļa P76 brauktuvei, kā arī virs caurtekām, uzstādīs drošības barjeras.
Tilts pār Pelītes upi ir uzbūvēts 19. gs. sākumā – aptuveni 1820. gadā. Tas atrodas autoceļa Aizkraukle–Jēkabpils (P76) 41,83. kilometrā. Pirms pārbūves tilta mūra sienas bija daļēji sabrukušas, caur tām sūcās ūdens. Izvērtējot tilta tehnisko stāvokli, nestspēju un citus parametrus, kā arī ņemot vērā arhitektoniskos apsvērumus un būves vēsturi, nolemts tiltu atjaunot: veikt akmens mūra velves un sienu remontu, iebetonēt dzelzsbetona velvi virs esošās velves. Uz tilta būs asfaltbetona segums.
Būvdarbus veic SIA Ošukalns, līguma summa ir 1 575 244 eiro (ar PVN), būvuzraudzību – SIA Teede Insenerid. Projekta autors ir AS Ceļuprojekts.