foto: Lita Millere/LETA
Saeimas priekšsēdētāja tiekas ar jaunajiem Armēnijas, Belizas un Botsvānas vēstniekiem
Saeimas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica
Politika
2024. gada 17. jūnijs, 19:46

Saeimas priekšsēdētāja tiekas ar jaunajiem Armēnijas, Belizas un Botsvānas vēstniekiem

Ziņu nodaļa

Jauns.lv / LETA

Pirmdien parlamentā Saeimas priekšsēdētājas biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV), uzņemot jaunos Armēnijas, Belizas un Botsvānas vēstniekus Latvijā, ar vēstniekiem pārrunāja sadarbības jomas, informēja Saeimas Preses dienestā.

Saeimas priekšsēdētājas biedre sarunā ar Armēnijas vēstnieku Latvijā Aru Margarjanu pauda Latvijas gatavību dalīties reformu un eirointegrācijas pieredzē. Armēnijas vēstnieks akcentēja, ka viņa valsts var daudz mācīties no Latvijas sasniegtā pēdējos 20-30 gados.

Armēnijas vēstnieks pauda vēlmi attīstīt ciešāku sadarbību starptautiskos formātos, tostarp Eiropas Savienības līmenī. Tāpat pārrunātas ciešākas parlamentārās sadarbības iespējas, izceļot abu valstu parlamentos izveidoto deputātu sadraudzības grupu lomu dialoga stiprināšanā.

Sarunā ar Belizas vēstnieci Latvijā Terēzi Rātu Saeimas priekšsēdētājas biedre uzsvēra, ka par spīti Latvijas un Belizas ģeogrāfiski lielajam attālumam, iespējams attīstīt sadarbību vairākās jomās, tostarp informācijas un komunikācijas tehnoloģiju un digitalizācijas sektoros. Puses bija vienisprātis par iespēju Latvijai un Belizai sadarboties ne vien divpusējā formātā, bet arī starptautiskajās organizācijās.

Tiekoties ar Botsvānas vēstnieci Latvijā Džulianu Andželu Dubi-Gobotsvangu, Saeimas priekšsēdētājas biedre apsprieda izglītības nozīmi. Kalniņa-Lukaševica, atbildot vēstniecei par Latvijas sasniegto digitalizācijas jomā, apliecināja Latvijas atvērtību dalīties pieredzē, kā arī veicināt abpusēji izdevīgus ekonomiskos sakarus. Botsvāna tāpat ir ieinteresēta sadarboties lauksaimniecības attīstības jomā.

Spriežot par atbalstu valstīm, kuras cietušas Krievijas izraisītā kara Ukrainā radītās pārtikas krīzes dēļ, Kalniņa-Lukaševica atzīmēja, ka visi ir saistīti un notikumi vienā pasaules vietā rada iespaidu arī citviet.