foto: ZUMAPRESS.com
Šveices valdību pirms Ukrainas miera samita skāris kiberuzbrukums
G7 samita norises vieta.
Sabiedrība
2024. gada 13. jūnijs, 14:56

Šveices valdību pirms Ukrainas miera samita skāris kiberuzbrukums

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Šveices valdības tīmekļa vietnes ceturtdien skāris kiberuzbrukums, kam, domājams, sekos vēl citi pirms nedēļas nogalē Bernē gaidāmā Ukrainas miera samita.

Šveices Nacionālais kiberdrošības centrs paziņoja, ka pakalpojumu atteices uzbrukumi (DDoS) izraisījuši nelielus traucējumus.

"Pirmais DDoS uzbrukums dažādām federālās valdības tīmekļa vietnēm un organizācijām, kas iesaistītas samitā par mieru Ukrainā, sākās šorīt," paziņoja Nacionālais kiberdrošības centrs.

"Uzbrukumi bija gaidīti un pieņemts, ka tie ir saistīti ar samitu. Tie izraisīja nelielus traucējumus," paziņoja centrs, piebilstot, ka regulāri sniegs jaunāko informāciju.

"DDoS uzbrukumu mērķis ir ietekmēt tīmekļa vietņu pieejamību. Datu un sistēmu drošība netika apdraudēta. Hakeri izmanto šādus kiberuzbrukumus, lai veiktu graujošus manevrus kibertelpā, izplatītu politiskus vēstījumus un piesaistītu uzmanību," paziņoja Nacionālais kiberdrošības centrs, apgalvojot, ka "uzbrukumi ir paredzamajā diapazonā, un pašlaik nepastāv akūtas briesmas".

Sestdien un svētdien Šveicē kūrortā pie Lucernas notiks samits par mieru Ukrainā. Šveices valdība paziņojusi, ka dalību pasākumā apstiprinājušas desmitiem valstu. Krievija samitā nepiedalīsies.