LDDK un Baiba Braže pārrunā darbaspēka migrācijas un sankciju koordinācijas politiku
foto: Publicitātes attēls
04.06.2024. Ārlietu ministre Baiba Braže tiekas ar Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) pārstāvjiem.
Politika

LDDK un Baiba Braže pārrunā darbaspēka migrācijas un sankciju koordinācijas politiku

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Šodien, 5.jūnijā, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) pārstāvji tikās ar ārlietu ministri Baibu Braži, lai apspriestu turpmāko sadarbību un darba devējiem aktuālos ārlietu jautājumus. LDDK pauda nostāju par darbaspēka migrācijas politiku, sankciju koordinācijas politiku, kā arī atkārtoti apstiprināja gatavību piedalīties Ukrainas rekonstrukcijas projektos.

LDDK un Baiba Braže pārrunā darbaspēka migrācijas ...

“LDDK uzskatā ir nepieciešams tādu darbaspēka migrācijas politiku, kurā procesi norit ātri, legāli un kontrolēti. Ir jāvienojas par praksē piemērojamiem ‘zaļā koridora’ nosacījumiem, tai skaitā nosakot konkrētas mērķa valstis, no kurām primāri būtu uz terminētu laiku jāpiesaista darbaspēks. Darba devēji ir gatavi atbildīgi nodarbināt šādas politikas ietvaros piesaistīto darbaspēku, lai īstermiņā risinātu Latvijas darba tirgū iztrūkstošā darbaspēka problēmu,” skaidro LDDK prezidents Andris Bite.

Runājot par sankciju koordinācijas politiku, ārlietu ministre Baiba Braže pauž stingru nostāju par pilnīgu Krievijas spēju samazināšanu un nelokāmu attieksmi pret uzņēmējiem, kuri sadarbojas ar Krieviju. LDDK aicina veidot saprotamu un ērti lietojamu sistēmu sankciju koordinācijas jautājumu izpētei, kā arī nodrošināt visaptverošas informatīvas kampaņas un mācības uzņēmējiem par sankciju piemērojamības (šajos jautājumos atbildīgais ir Finanšu izlūkošanas dienests).

Ārlietu ministrija informēja, ka šobrīd tiek veidota “Attīstības sadarbības” aģentūra, kuru koordinēs Centrālā un finanšu līgumu aģentūra, ievērojami palielinot kopējo finansējumu apjomu. LDDK ieskatā “Attīstības sadarbības” projektu formāts ir jābalsta ilgtspējīgos sasniedzamajos rezultātos, lai mērķēti un efektīvi izmantotu pieejamo finansējumu.

LDDK norāda, ka Ukrainas rekonstrukcijas projektu īstenošana jāveido ar stratēģiskiem mērķiem Latvijas uzņēmēju iesaistei ar skatu nākotnes sadarbībai un jaunu sadarbības iespēju radīšanai.