foto: Evija Trifanova/LETA
79 taksometru vadītāji viltojuši valsts valodas dokumentus
Sabiedrība
2024. gada 22. maijs, 18:15

79 taksometru vadītāji viltojuši valsts valodas dokumentus

Ziņu nodaļa

Jauns.lv / LETA

VSIA "Autotransporta direkcija" (ATD) laika posmā no 2021.gada oktobra līdz 2024.gada maijam, veicot iesniegto dokumentu pārbaudi personām, kuras vēlas veikt pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili vai taksometru, ir konstatējusi 79 valsts valodas zināšanu apliecinošo dokumentu viltojumus, aģentūru LETA informēja direkcijā.

Par minētajiem faktiem ATD ir vērsusies Valsts policijā, un patlaban ir arī ierosinātas krimināllietas.

Patlaban tiesības veikt pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili vai ar taksometru ir tādai personai, kura ir reģistrēta Taksometru vadītāju reģistrā, tostarp autovadītājam valsts valodas zināšanas nevar būt zemākas kā B līmeņa pirmajā pakāpē.

ATD atzīmē, ka direkcija turpmāk veiks rūpīgu iesniegto dokumentu pārbaudi, un, konstatējot viltojumu pazīmes, vērsīsies Valsts policijā, kā arī Taksometru vadītāju reģistrā nereģistrēs personas, kuras ATD iesniegs viltotus dokumentus.

Atbilstoši Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumam no valsts valodas zināšanu apliecināšanas ir atbrīvoti Ukrainas civiliedzīvotāji.

Jau ziņots, ka ATD ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā.