foto: Latvia travel
Dikļos tiks filmēts igauņu seriāls
Dikļu pils.
Novadu ziņas
2024. gada 24. maijs, 06:56

Dikļos tiks filmēts igauņu seriāls

Elmārs Barkāns

Jauns.lv

24. un 25. maijā Dikļos, Dikļu pilī un pils apkārtnē notiks televīzijas mākslas seriāla "Detektīvs von Foks" ("Detective von Fock") filmēšana. Filmēšanas darbi abās dienās paredzēti no plkst. 06.30 līdz 18.30, tomēr laiki var mainīties laika apstākļu vai citu iemeslu dēļ.

Saistībā ar vēsturisko kadru filmēšanu Valmieras novada pašvaldība aicina iedzīvotājus "ņemt vērā, ka āra skatu filmēšanas laikā kadra zonā pils priekšā vai pils teritorijā iespējami īslaicīgi satiksmes un gājēju ierobežojumi".

Televīzijas mākslas seriāla "Detektīvs von Foks" ("Detective von Fock") darbība norisinās 18. gadsimta sākumā Igaunijā. Filmas veidotāji ir pabeiguši darbus pie filmēšanas vietu atlases, un kā viena no filmēšanas vietām ir izvēlēta Dikļu pils un tās teritorija, kas vizuāli atbilst seriāla norises vietai 18. gs. laika periodā. Seriāla režisors ir Arun Tamm (Igaunija), operators Mart Ratasseppm (Igaunija), filmas mākslinieks Mārtiņš Straupe. Filmēšanas procesu nodrošina Latvijas kino industrijas profesionāļi sadarbībā ar kolēģiem no Igaunijas.

Šādu nozīmīgu kino projektu starptautiska īstenošana veicina ne tikai Latvijas kino industrijas, bet arī saistīto nozaru attīstīšanu un konkurētspēju starptautiskā mērogā, pakalpojumu izmantošanu un vispārēju ārvalstu finansiālo līdzekļu izlietojumu Latvijas kultūras industrijās.