Kas labs novados? Aicina apmeklēt leģendāro Emīla tirgu un pētīt vietējās tradīcijas
foto: Facebook/Jēkabpils novads
Novadu ziņas

Kas labs novados? Aicina apmeklēt leģendāro Emīla tirgu un pētīt vietējās tradīcijas

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

16. jūnijā Ēdoles pilī norisināsies jau 12. Emīla tirgus. Visi tirgotāji aicināti pieteikties līdz 19. maijam. Bet jau šajās brīvdienās Jēkabpils novada Zasā notiks 40. Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētku "Pulkā eimu, pulkā teku" novadu koncerts un rotaļu sarīkojums.

Kas labs novados? Aicina apmeklēt leģendāro Emīla ...

Folkloras svētki "Pulkā eimu, pulkā teku" katru gadu ir veltīti kādai tēmai, kuru dalībnieki padziļināti pēta vietējo tradīciju kontekstā. Saistībā ar 2024. gada tēmu ­–­­­ "Skaņa, skaņu ainava, tradicionāli skaņu rīki un melodijas" – dalībnieki visa mācību gada garumā ir mācījušies dziesmas, dejas un rotaļas, iepazinuši savas apkārtnes skaņu ainavu, raksturīgās melodijas un skaņu atdarinājumus dažādos folkloras materiālos, pievēršoties arī Sēlijas rotāšanai kā īpašai tradicionālās āra dziedāšanas tradīcijai. 

Svētku pasākumā Zasā bērniem un jauniešiem būs iespēja dalīties mācību procesā apgūtajā pieredzē, tādēļ pasākuma piedāvās ļoti daudzveidīgas kopsadarbības formas, piemēram, gājienu, interaktīvas darbnīcas, muzicēšanu, rotaļas, spēles, dejas, koncertus, priekšnesumus Zasas muižas parkā, Zasas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Staļļu šķūnī un uz Lielās skatuves Zasas muižas parkā.

"Pulkā eimu, pulkā teku" ir nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programma, kuras galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā nemateriālā kultūras mantojuma – prasmju, iemaņu, stāstu, dziesmu, melodiju, deju, ēdienu recepšu un dzīves gudrību – pielietojuma iespējas šodien, atbildīgi saglabāt un attīstīt, nododot tālāk. Dzīvais kultūras mantojums tiek apgūts dažādos folkloras žanros. 

Maija beigās norisināsies arī Rojas pagasta svētki. Programmu vari lasīt šeit.

Uz ikgadējo Emīla tirgu pieteikt dalību aicināti tirgotāji, amatnieki un mājražotāji. Visi interesenti pieteikties var šeit.

Tikmēr Vidzemē no 24. līdz 25. maijam norisināsies 7. Vidzemes stāstnieku festivāls "Stāsti krēslā", īstenojot stāstu pasākumus Valmierā, Valmieras un Cēsu novadā, pulcinās stāstniekus no Latvijas novadiem, stāstu bibliotēku dalībniekus un vietējo kopienu iedzīvotājus vairākos publiskos notikumos un stāstnieku pilnveidošanās darbnīcās.

Festivāls veltīts valodai, aplūkojot cilvēka, vietas un vārda saistību un iezīmējot lingvistiskos, vēsturiskos, etnogrāfiskos un mitoloģiskos aspektus. Vairāk par festivālu var uzzināt šeit.