foto: Shutterstock
Izskan ierosinājums autovadītājiem atļautā alkohola normu samazināt līdz 0,0 promilēm
Arī viena alus glāze pirms sēšanās pie stūres varētu nebūt atļauta.
Sabiedrība
2024. gada 11. maijs, 22:10

Izskan ierosinājums autovadītājiem atļautā alkohola normu samazināt līdz 0,0 promilēm

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Biedrība "Atkarību mazināšanas un profilakses centrs Atkarībai - nē" aicina samazināt autovadītājiem asinīs pieļaujamās alkohola koncentrācijas normu līdz 0,0 promilēm.

Biedrība vēstulē Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai, kas patlaban skata grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, cita starpā atzīmē, ka šāds ierobežojums atbrīvošot cilvēku no šaubām, vai drīkst sēsties pie stūres.

"Un ciniskā kārtā tādējādi būs iespējams papildināt valsts budžetu no apmaksātajiem sodiem. Nerunājot par iespējami izglābtajām dzīvībām," pauž biedrība, norādot, ka aptaujas rādot augstu sabiedrības atbalstu šim ierobežojumam.

Biedrība aicina deputātus būt drosmīgiem un pieņemt stingru regulējumu alkohola aprites jomā, lai samazinātu alkohola lietošanas izraisītās sekas nākotnē.

"Mēs aicinām jūs nebūt vienaldzīgiem. Esiet tā Saeima, kura patiesi vēlas rosināt un atbalstīt stingrus, mērķtiecīgus un zinātniski pamatotus alkohola politikas pasākumus, lai samazinātu alkohola patēriņu Latvijā!" aicina biedrība.

Jau ziņots, ka šonedēļ Saeima otrajā lasījumā atbalstīja stingrākus ierobežojumus alkoholisko dzērienu pieejamībai