foto: Rīgas pašvaldības policija
Iereibis ārzemnieks piedāvā likumsargiem 350 eiro lielu kukuli un dienu noslēdz izolatorā
Ilustratīvs attēls.
112
2024. gada 2. maijs, 10:55

Iereibis ārzemnieks piedāvā likumsargiem 350 eiro lielu kukuli un dienu noslēdz izolatorā

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Pamatīgās nepatikšanās iekūlies kāds 2003. gadā dzimis ārzemnieks, kas sēdās pie spēkrata stūres pamatīgā reibumā, bet, lai izvairītos no soda piedāvāja likumsargiem 350 eiro lielu kukuli.

Svētdien,  27. aprīlī, ap pulksten 10.00, likumsargi saņēma informāciju par aizdomīgu “Volvo S80” autovadītāju Rīgā, Grīziņkalna apkārtnē, kurš neapdomīgi pārvietojas dzīvojamās mājas pagalmā. Ierodoties notikuma vietā policisti, konstatēja, ka autovadītājs ir kāds 2003. gadā dzimis ārvalstu pilsonis un acīmredzami atrodas alkohola reibumā. Vīrietim tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpojamā gaisā un konstatēts, ka transportlīdzekļa vadītājs atrodas aptuveni 2,02 promiļu stiprā reibumā.

Lai izvairītos no paredzētās atbildības par likumpārkāpumu, 2003. gadā dzimušais vīrietis policijas darbiniekiem piedāvāja kukuli 350 eiro apmērā. Likumsargi aizturēja iereibušo vadītāju un ievietoja īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Valsts policija uzsāka divus kriminālprocesus. Viens kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 262. panta 1./1 daļas, proti, par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles. Par šādu pārkāpumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Savukārt otrs pēc Krimināllikuma 323.panta pirmās daļas – par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai. Par šādu noziegumu paredzēta sodāmība ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija atgādina, ka kukuļdošana ir krimināli sodāma rīcība, un aicina transportlīdzekļu vadītājus pat neapsvērt šādas darbības, kā arī ievērot ceļu satiksmes noteikumus un nebraukt alkohola reibumā, lai neapdraudētu savu un līdzcilvēku drošību.