foto: limbazunovads.lv
"Es jau cerēju, ka šo dzimšanas dienu nesagaidīšu…." Vēl viena kundze Latvijā nosvin lielu jubileju
Jubilāre Valija Priede ar viesiem.
Sabiedrība
2024. gada 21. aprīlis, 05:53

"Es jau cerēju, ka šo dzimšanas dienu nesagaidīšu…." Vēl viena kundze Latvijā nosvin lielu jubileju

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

12. aprīlī Limbažu novada Viļķenes pagasta "Šķirstiņos" 101. dzimšanas dienu svinēja Valija Priede, informē vietējā pašvaldība.

Sapucējusies, smaidīga un runīga jubilāre sagaidīja sveicējus pie klāta galda un uz jautājumu, kāda ir ilgdzīvošanas recepte atsmej: "Pienu ēdu, pienu dzēru, pienā muti nomazgāju, un tā visu mūžu. Nekādus "smiņķus" neesmu lietojusi. Es jau cerēju, ka šo jubileju nesagaidīšu…."

Jubilāri 101. dzimšanas dienā sveica arī Pāles un Viļķenes pagastu vadītāja Gita Kārnupe, novada sociālā darbiniece Ilze Meijere, radi, tuvākās kaimiņienes un draudzenes.

"Kas tik nav jāpiedzīvo mūža galā….", priecīgi teic jubilāre, "liels paldies jums visiem. Par ko man tāds gods?"

Valijas kundze labprāt atceras un stāsta savā garajā mūžā piedzīvoto. "Prāts man ir, ar redzēšanu tā švakāk, visu vēl varu izdarīt, arī veļu mazgāju pati ar rokām. Tas tāpēc, ka visu mūžu ir sūri grūti strādāts, tas palīdz uzturēt veselību. Malku var skaldīt ar abām rokām, bet matus saķemmēt ar vienu roku nevar. Tad jūt cik organisms ir sarežģīts, brīnos par to", teic gaviļniece.

Klausoties Valijas kundzes stāstītajā top skaidrs, ka 101 gads ir brīnuma vērts. Cik daudz jubilāre ir piedzīvojusi? Satikts Kārlis Ulmanis, iets ganos, strādāts par istabmeitu, no trim brūtgāniem izvēlēts tas smukākais, nevis bagātākais, pieredzēts karš, satikti vācieši un krievi, piedzīvoti kolhoza laiki, apceļota padomju savienība, aizsaulē aizvadīti divi dēli, un visu laiku smagi strādāts.