Valsts prezidents piedalās NATO karoga pacelšanas ceremonijā. 2024. gada 29. marts

Svinīgā NATO karoga pacelšanas ceremonija Rīgas pils Svētā Gara tornī, atzīmējot Latvijas iestāšanās NATO 20. gadadienu.

gallery icon
43
Sabiedrība
2024. gada 29. marts, 13:25

FOTO: Spītējot lietum, Rīgas pils Svētā gara tornī pacelts NATO karogs

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Lietainajā 29. marta rītā Rīgas pils Svētā gara tornī tika pacelts NATO karogs, atzīmējot divdesmito gadadienu kopš Latvijas iestāšanos aliansē.

Pirms divdesmit gadiem - 2004.gada 29.martā - Latvija pievienojās Ziemeļatlantijas līgumam, kļūstot par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalsti. Latvija kopā ar Bulgāriju, Igauniju, Lietuvu, Rumāniju, Slovākiju un Slovēniju 2002.gada novembrī NATO sanāksmē Prāgā tika uzaicinātas pievienoties NATO.

Piedaloties Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam, Rīgas pils Svētā gara tornī tika pacelts NATO karogs, atzīmējot Latvijas dalības NATO divdesmito gadadienu un paužot atzinību sabiedroto spēkiem Latvijā. Pēcāk pie Rīgas pils notika svinīgā godasardzes ceremonija.

foto: Zane Bitere/LETA
Latvijas vēstnieks pastāvīgajā pārstāvniecībā NATO Māris Riekstiņš (no kreisās), aizsardzības ministrs Andris Sprūds, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš piedalās NATO karoga pacelšanas ceremonijā Rīgas pils Svētā Gara tornī, atzīmējot Latvijas iestāšanās NATO 20. gadadienu.

No pirmās dalības dienas organizācijā 2004. gadā NATO gaisa telpu Latvijā un visā Baltijā kā pirmie uzsāka aizsargāt Beļģijas gaisa spēku iznīcinātāji. Patlaban ik dienu Latvijas aizsardzību un drošību klātienē Latvijā nodrošina bruņoto spēku vienības un karavīri no vairāk kā puses NATO dalībvalstīm.

Dānija vada daudznacionālo divīziju "Ziemeļi", Kanāda vada daudznacionālo kaujas grupu. Spānija ir izvietojusi pretgaisa aizsardzības vienību Latvijā un Vācijas gaisa spēku iznīcinātāji nodrošina gaisa telpas patrulēšanas lidojumus no Lielvārdes gaisa spēku bāzes.

Valsts prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris uzsver, ka līguma dalībvalstis bruņoto uzbrukumu vienai vai vairākām no tām uzskata par uzbrukumu visām dalībvalstīm. Tās ir apņēmušās sargāt savu tautu brīvību, kopēju mantojumu un civilizāciju, kas dibināta uz demokrātijas, personas brīvības un likuma varas principiem.

NATO tika dibināta pirms 75 gadiem 1949.gada 4.aprīlī, un 32 dalībvalstis apliecina savu apņemšanos aizsargāt vienai otru un katru centimetru sabiedroto teritorijas, iedzīvotājus, brīvību un demokrātiju.