foto: Ekrānuzņēmums no Instagram / @sadursme
Video: agresīvs "Lexus" vadītājs uzbrūk autovadītājai. Policija uzsāk kriminālvajāšanu
Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka konflikts bija sācies abu vadītāju par ceļu satiksmes noteikumiem atšķirīgo viedokļu dēļ.
Runā Rīga
2024. gada 4. marts, 16:26

Video: agresīvs "Lexus" vadītājs uzbrūk autovadītājai. Policija uzsāk kriminālvajāšanu

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Pirms mēneša sabiedrībā plašu rezonansi izraisīja sociālajos tīklos izplatījies video, kurā redzams kāds automašīnas “Lexus” vadītājs, kurš izkāpj no sava spēkrata, pieiet pie automašīnas “Volvo” vadītājas un sāk agresīvi lamāties, dauzīties pie auto loga, sadauzot spoguli. Pret šoferi sākts kriminālprocess par huligānismu.

Likumsargi uzsāka notikušā izmeklēšanu un noskaidroja minētās “Lexus” mašīnas vadītāju, kurš dzimis 1971. gadā, un iepriekš nav sodīts. Viņš tika aizturēts un atzīts par aizdomās turēto.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas – par huligānismu, ja tas saistīts ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka konflikts bija sācies abu vadītāju atšķirīgo viedokļu par ceļu satiksmes noteikumiem dēļ, informē policijā.

Šā gada 26. februārī Valsts policijas Rīgas Austrumu pārvaldes likumsargi kriminālprocesu nodeva Rīgas Austrumu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 1971. gadā dzimušo vīrieti.

Februāra beigās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes likumsargi pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par gadījumu šoziem Rīgā, Pērnavas ielā, kur automašīnas “Lexus” vadītājs uz ceļa uzvedās agresīvi pret cita spēkrata vadītāju un tīši sadauzīja viņas automašīnas spoguli. Kriminālprocess nodots Rīgas Austrumu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma panta par huligānismu, ja tas saistīts ar mantas bojāšanu.