Sabiedrība
2024. gada 4. marts, 17:05

Pasaulslavens suņu fotogrāfs Rīgā amizantos kadros iemūžinās četrkājainos draugus

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Vācijā dzīvojošais Kristians Fīlers (Christian Vieler) ir viens no slavenākajiem suņu fotogrāfiem pasaulē, kurš jau šonedēļ ieradīsies Latvijā, lai uz divām dienām, 9. un 10. martā, Rīgā atvērtu unikālu suņu fotostudiju.

Arī martā atvērtajā fotostudijā tirdzniecības centrā “Domina Shopping”, kas būs  pieejam divas dienas no plkst.11.00 līdz 19.00, fotogrāfs momentuzņēmumu fotosesijās iemūžinās iepriekš konkursa kārtībā izvēlētus mūsu pašu vietējos mīluļus – suņus. Pavisam abu dienu laikā plānots īstenot aptuveni 30 fotosesijas, kas katra ilgs apmēram 30 minūtes.

Kristians Fīlers, kurš dzīvo un strādā savā mājas studijā Selmā, netālu no Dortmundes Vācijā, iemantojis pasaules uzmanību ar ikoniskām fotogrāfijām, kurās redzami suņi, kas ķer gardumus. Fotogrāfam, kuram piemīt izteikta empātija un mīlestība pret šiem četrkājainajiem draugiem, izdodas rast kopīgu valodu ar ikvienu suni un īstajā brīdī nospiest fotokameras pogu, lai iemūžinātu unikālos vaibstus emocionāli piesātinātās un atmiņā paliekošās fotogrāfijās.

foto: Publicitātes foto
Fotogrāfam izdodas rast kopīgu valodu ar ikvienu suni un īstajā brīdī nospiest fotokameras pogu

Dzīve ar suņiem Kristianam nav sveša. Kopā ar sievu Lindu viņi ik dienu rūpējas par trim mīluļiem — dobermani Anni, jaukteni Tammi un taksi Alfrēdu. 2013. gadā viņš nejauši uzņēma savu pirmo fotogrāfiju, kurā redzams, kā suns ķer gaisā pamestu gardumu. Ar to arī viss sākās: Kristians aizrāvās ar šo ideju un attīstīja pats savu fotogrāfijas stilu.

Kā norāda pasākuma organizatori, sadarbība ar Kristianu Fīleru nav nejaušība: fotogrāfs jau gadiem sadarbojas ar zīmolu “Josera” un īsteno dažādus ļoti interesantus projektus daudzās valstīs. Šādas unikālas fotostudijas jau uzstādītas, piemēram, Austrijā, Vācijā, Polijā u. c. Turklāt Latvijas iedzīvotāji nebūt nav vienīgie Baltijas valstīs, kuriem ir iespēja vaigu vaigā satikt slaveno fotogrāfiju meistaru: pērn septembrī fotogrāfs sagādāja patiesi skaistus svētkus Lietuvas iedzīvotājiem un viņu četrkājainajiem draugiem, un tuvākajā laikā plāno apmeklēt arī Igauniju.