Politika
2024. gada 11. janvāris, 17:40

Latvija sola nelokāmi turpināt atbalstīt Ukrainu cīņā pret Krievijas agresiju

Jauns.lv/LETA

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis 11. janvāra pēcpusdienā ieradies oficiālā vizītē Rīgā, lai apspriestu abu valstu sadarbību, kā arī Latvijas palīdzību Ukrainas aizstāvībā pret Krievijas agresiju.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ierodas Prezidenta pilī

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien, 11. janvārī, ieradās oficiālā vizītē Rīgā.

gallery icon
90

Kopējā preses konferencē ar Zelenski Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs sacīja, ka jāmaina politiskais signāls, uzsverot, ka Ukraina tiks atbalstīta līdz pilnīgai uzvarai pār Krievijas imperiālismu.

Viņš norādīja, ka Ukrainas prezidenta viesošanās ir iespēja apliecināt Latvijas atbalstu Ukrainai tās integrācijā Eiropas Savienībā (ES) un eiroatlantiskajai integrācijai. Rinkēvičs norādīja, ka līdzšinējais valsts un sabiedrības atbalsts Ukrainai veido teju 1% no iekšzemes kopprodukta. Latvija arī šogad turpinās atbalstīt Ukrainu.

Rinkēvičs uzsvēra, ka informējis Ukrainas prezidentu par jauno palīdzības pakotni, kas ietver arī munīciju, helikopterus, bezpilota lidaparātus, ģeneratorus, ziemas ekipējumu un raķetes. Paredzēts, ka nākamo trīs gadu laikā Latvija īstenos rekonstrukcijas programmu, kas orientēta galvenokārt uz Čerņihivas apgabalu.

Zelenskis preses konferencē pateicās Latvijai par atbalstu un Latvijas principiālo nostāju būt kopā ar Ukrainu gan ES, gan NATO. Viņš norādīja, ka Ukraina ir pateicīga Latvijai arī par atbalsta paketi.

Zelenskis Prezidenta pils goda viesu grāmatā norādījis, ka viņam ir liels gods viesoties Latvijā.

Brīvība un neatkarība ir ne tikai katras tautas vērtības, bet arī pamagts, akcentēja Zelenskis, uzsverot, ka visi Ukrainas iedzīvotāji ir ļoti pateicīgi Latvijai par palīdzību, pretojoties Krievijas agresijai, kā arī par cilvēcīgu vērtību un taisnīguma aizstāvību.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis viesojas Saeimā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis viesojas Saeimā

gallery icon
50

"Kopā mēs varējām iziet cauri pārbaudījumiem un palikt par vienotu nākotnes Eiropu," ierakstā viesu grāmā norāda Zelenskis, piebilstot, ka, pateicoties tādiem Ukrainas draugiem kā Latvija, noteikti izdosies atgriezt mieru Eiropā, nodrošinot drošu un brīvu nākotni nākamajām paaudzēm.

Latvijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka jau tuvākajā laikā Ukrainai tiks piegādātas arī Latvijā ražotās lidmašīnas "Tarragon" un informācijas tehnoloģiju iekārtas. Tāpat atbalsta sūtījumā būs iekļauti 155 milimetru artilērijas lādiņi, 120 milimetru mīnmetēji, lielgabali, pretgaisa un prettanku ieroči, karavīru individuālais ekipējums un transportlīdzekļi.

Šodien Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Švinka (P) tikās ar Ukrainas Stratēģisko nozaru ministra vietnieku Eiropas integrācijas jautājumos Serhiju Bojevu, lai apspriestu Latvijas turpmāko militāro atbalstu Ukrainai un dronu koalīcijas izveides gaitu.

Kā vēstīts, saskaņā ar Ministru prezidentes biroja apkopotajiem datiem, Latvija kopš Krievijas agresijas pret Ukrainu sākuma 2022.gada 24.februārī ir sniegusi Ukrainai dažāda veida atbalstu 596 miljonu eiro apmērā. Papildu militārajam atbalstam, Latvija īsteno vērienīgu Ukrainas karavīru apmācību programmu. Arī 2024. gadā Latvijas teritorijā plānots apmācīt aptuveni 3000 Ukrainas bruņoto spēku karavīrus.

Jau ziņots, ka šonedēļ Ukrainas prezidents viesojas Baltijas valstīs. 10.janvārī Zelenskis ieradās iepriekš neizziņotā vizītē Lietuvā, bet 11. janvāra rītā apmeklēja Igauniju. Abu valstu vadītāji solīja šajā grūtajā laikā nelokāmi atbalstīt Ukrainu.

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča un Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska preses konference

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča un Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska preses konference

gallery icon
22