Saņemot drošības dienestu izvērtējumu, kas norāda uz iespējamiem draudiem sabiedrības drošībai šāda piketa norises laikā, Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange lēma aizliegt Palestīnas atbalsta mītiņa rīkošanu.

Valdības māju apsargā policija - tur bija jānotiek Palestīnas atbalsta mītiņam

Laikā, kad pretī Ministru kabinetam bija jānotiek piketam Palestīnas atbalstam, tur sastopami vien Valsts policijas (VP) darbinieki un mediji.

Sabiedrība

FOTO: pie valdības mājas patrulē Valsts policija - tur šodien bija jānotiek Palestīnas atbalsta mītiņam

Jauns.lv

Šodien laikā, kad pretī Ministru kabinetam bija jānotiek piketam Palestīnas atbalstam, tur sastopami vien Valsts policijas darbinieki un mediji.

FOTO: pie valdības mājas patrulē Valsts policija -...

Plkst.12 piketā pie Ministru kabineta bija plānots aicināt valsts amatpersonas un iedzīvotājus izrādīt solidaritāti ar Palestīnas iedzīvotājiem un paust nosodījumu Izraēlas veiktajai vardarbībai pret Gazā un Rietumkrastā dzīvojošajiem iedzīvotājiem.

To organizēja kustība "Par brīvu Palestīnu". Piketa rīkotāji norādīja, ka pasākumā varētu piedalīties simts dalībnieku.

Taču, saņemot drošības dienestu izvērtējumu, kas norāda uz iespējamiem draudiem sabiedrības drošībai šāda piketa norises laikā, Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange lēma aizliegt piketa rīkošanu.

"Mēs nevēlamies mūsu pilsētā pieļaut antisemītiskas izpausmes, slēpjoties aiz cilvēktiesību un humānisma fasādes, kā tas jau ir noticis daudzās citās Rietumu metropolēs. Tā arī ir mūsu valsts nelokāma pozīcija – Izraēlai ir visas tiesības pastāvēt, bet rīkotāju un citu līdzīgu aktīvistu paustais lozungs “no upes līdz jūrai” ir atklāti antisemītisks," vēl piebilda Rīgas vicemēre Linda Ozola.

Rezultātā šodien pie Ministru kabineta patrulēja vien ievērojami lielāks VP darbinieku pulks nekā ierasts.

Tika uzraudzīta arī blakus esošā liepu aleja. Piketa dalībnieku, jeb cilvēku, kuri individuāli paustu savu nostāju konkrētajā jautājumā - nebija.

Šāds RD lēmums gan neapmierināja organizatorus, kuri savos sociālo tīklu kontos jau vakardien paziņoja par pasākuma atcelšanu, taču solīja neapstāties.

Nav saprotams, kas organizēja mītiņu

Līdz šim gan publiski nav skaidrs - kurš tieši pārstāv konkrēto kustību un vai tā vispār faktiski ir reģistrēta kā biedrība.

Rīgas domē vien piebilda, ka piketu mēģināja saskaņot privātpersona. Dome gan nav tiesīga atklāt šīs personas identitāti.

Jauns.lv līdz šim ir sazinājies ar vairākām personām, kuras sociālajos tīklos izrādījušas pastiprinātu interesi par atcelto pasākumu un kustību-organizatoru, taču jautājumi lielākoties līdz šim ir ignorēti, atsevišķām personām noliedzot savu saikni ar šo veidojumu.

Jau vēstīts, ka 7. oktobrī "Hamas" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot vairāk nekā 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas.

Vēl aptuveni 240 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla uz "Hamas" uzbrukumu reaģēja, uzsākot Gazas joslas masveida bombardēšanu, bet vēlāk izvērsa arī sauszemes operāciju.

Saskaņā ar Izraēlas varasiestāžu rīcībā esošo informāciju "Hamas" gūstā Gazas joslā joprojām atrodas 133 ķīlnieki.

Novembra beigās pamiera laikā tika atbrīvoti 105 ķīlnieki apmaiņā pret 240 palestīniešu teroristu izlaišanu no Izraēlas cietumiem. Vēl četras sievietes un viens karavīrs no "Hamas" gūsta tika atbrīvoti pirms tam.