foto: Edijs Pālens/LETA
Uz "Eiropas cilvēka Latvijā" titulu pretendē hokeja izlases kapteinis, medicīnas māsa un skolas direktors
Latvijas hokeja komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš.
Sabiedrība
2023. gada 27. decembris, 11:49

Uz "Eiropas cilvēka Latvijā" titulu pretendē hokeja izlases kapteinis, medicīnas māsa un skolas direktors

Jauns.lv/LETA

AS "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" zālē 28. decembrī plkst.16 notiks svinīgais "Gada Eiropas cilvēka Latvijā" apbalvošanas pasākums, informēja informēja "Eiropas kustības Latvijā" (EKL) ģenerālsekretāre Liene Valdmane.

"Gada Eiropas cilvēka Latvijā" titulu piešķir cilvēkam, kurš ar saviem darbiem ir devis būtisku ieguldījumu Eiropas kopējo vērtību stiprināšanā Latvijā un Latvijas vārda spodrināšanā Eiropā. Pasākumā uzrunu teiks Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (JV).

Uz "Eiropas cilvēka Latvijā" titulu pretendē Latvijas hokeja komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš. Pieteikumā rakstīts, ka "viņš ir zelta kapteinis zelta komandai". Tāpat atzinīgi novērtēts, ka Daugaviņš atteicās no līgumiem Krievijā, dodot priekšroku mazākām komandām Eiropā.

Tāpat par šī titula ieguvēju var kļūt medicīnas māsa, pirmā ārzemju seržante Ukrainas armijā, brīvprātīgo aizstāvju bataljona "Karpatska Sič" galvenā mediķe Cīrule. Pieteikumā viņai veltīti pateicības vārdi par to, ko Cīrule dara Latvijas, Ukrainas un visas Eiropas labā.

Uz "Eiropas cilvēka Latvijā" titulu pretendē arī Druvas vidusskolas direktors Sergejs Beļkevičs. Pieteikumā akcentēts, ka viņš ar savu darbu parāda, ka arī Latvijā var veidot draudzīgu un atbalstošu vidi, kurā vardarbībai nav vietas. Tāpat uzsvērts, ka Beļkevičs savā dzīvē un skolā stiprina Eiropas vērtības.

Balsojumu jau 26.gadu pēc kārtas organizē biedrība "Eiropas Kustība Latvijā".