"Sanākusi sastrīdēšanās…" - sieviete, kas uzbrukusi Austrumu slimnīcas ārstei, stāsta savu versiju
Aizvadītajā nedēļas nogalē kāda Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pacienta tuviniece, nespējot pieņemt ārstu konsīlija lēmumu par pacienta smadzeņu nāvi, uzbrukusi Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas intensīvās terapijas ārstei. Kā LTV raidījumam "Panorāma" stāsta uzbrucēja: "Sanākusi sastrīdēšanās..".
Natālijas vīru Juriju Koritovu RAKUS nogādāja piektdien, jau pēc ilgstošiem reanimācijas pasākumiem. Vīrietim plīsa trombs plaušās, un viņš aizvests uz reanimācijas nodaļu. Pēc ilgstošas pacienta novērošanas un citiem obligātiem pasākumiem ārstu konsīlijs lēmis uzsākt smadzeņu nāves protokolu, kas nozīmē, ka pēc smadzeņu nāves konstatēšanas jāpārtrauc pacienta dzīvības uzturēšana.
Dežūrārste, kas šo lēmumu paziņojusi vīrieša tuviniekiem, tagad pati ievietota slimnīcā. Viņai uzbrukusi reanimācijā gulošā vīrieša sieva.
"Pēc man esošās informācijas, ir notikusi komunikācija. Visdrīzāk, ir kaut kādas komunikācijas nepilnības bijušas vai sadzirdēts tas, ko īsti negrib dzirdēt. Kā rezultātā ir sekojušas kādas fiziskas darbības. Lai kāda nebūtu šī informācija, personāla fiziska ietekmēšana noteikti nav attaisnojama," sacīja RAKUS Intensīvās terapijas klīnikas vadītājs Roberts Stašinskis.
Gadījumi, kad pacienti izrāda agresiju pret slimnīcas personālu nav retums. Taču šajā gadījumā – reālu miesas bojājumu nodarīšana darbiniekam, kas veic savus darba pienākumus, uzskatāma par ārkārtēju situāciju, kurā iesaistīta arī Valsts policija, vēsta portāls "Lsm.lv".
"Tā bija fiziska ietekmēšana. Reāli nodarīti miesas bojājumi, kā rezultātā cilvēks ir nokļuvis neatliekamajā palīdzībā. Un mēs patiešām esam nobažījušies par mūsu kolēģi. Un tāda situācija nav pieņemama. Mēs esam vērsušies tiesībsargājošajās iestādēs, un viņi attiecīgi to vērtēs un rīkosies tālāk," klāstīja RAKUS valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs.
Tikmēr pacienta sieva Natālija Masaļska-Koritova televīzijai stāsta, ka izcēlies strīds, jo ārste neesot ļāvusi apskatīt aktu pēc kura pieņemts attiecīgais lēmums, bet sišanas faktu neatzīst.
Kā plānots, desmitos no rīta vīrieša dzīvības uzturēšanas iekārtas neizslēdza. Notika vairākas stundas ilga tikšanās starp pusēm, iesaistoties juristiem un slimnīcas vadībai.
"Beidzās tā, ka tas, ko es prasīju kopš vakardienas, to šodien nolēma ar juristu, ar galveno ārstu un papildu ārstu, un būs izdarīts šodien. Tas ir, būs pārbaude smadzenēm, ka tās strādā. Un šodien smadzeņu pārbaudes būs. Ir pieņemts lēmums, ka vajag to izdarīt," klāstīja Masaļska-Koritova.
Ārsti un slimnīcas vadība skaidroja, ka esot darīts viss, kā likumā paredzēts, un konkrētais protokols ir pildāms neatkarīgi no tuvinieku vēlmēm.