foto: LETA foto kolāža
KNAB sodījis divus Saeimas deputātus par komercdarbības ierobežojumu pārkāpšanu
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis naudas sodus diviem partijas "Stabilitātei!" Saeimas deputātiem Nataļjai Marčenko-Jodko un Dmitrijam Kovaļenko.
Politika
2023. gada 14. novembris, 09:36

KNAB sodījis divus Saeimas deputātus par komercdarbības ierobežojumu pārkāpšanu

Jauns.lv/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis naudas sodus diviem partijas "Stabilitātei!" Saeimas deputātiem Nataļjai Marčenko-Jodko un Dmitrijam Kovaļenko par komercdarbības ierobežojumu pārkāpšanu.

Deputāti bijuši tādas komercsabiedrības akcionāri, kas saņēmuši publiskos iepirkumus, tādējādi pārkāpjot komercdarbības ierobežojumus. Abiem piemēroti 70 eiro naudas sodi.

KNAB aģentūru LETA informēja, ka likums "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" paredz aizliegumu Saeimas deputātiem būt tādas komercsabiedrības akcionāriem, kas noslēgusi publiskā iepirkuma līgumu.

Laika periodā no 2022.gada 1.novembra līdz 2023.gada 30.maijam abiem deputātiem piederēja AS "Virši-A" akcijas. AS "Virši-A" bija noslēdzis publiskā iepirkuma līgumus ar dažādām valsts un pašvaldību iestādēm par degvielas iegādi.

KNAB rīcībā esošā informācija liecina, ka abas amatpersonas sev piederošās "Virši-A" akcijas ir pārdevuši.