foto: Jānis Porietis
FOTO: prezidents un citi augsti viesi Cēsīs pulcējas uz koncertu “Draugi – Andrejam Žagaram”
Pasākuma viesi.
Kultūra
2023. gada 16. oktobris, 22:12

FOTO: prezidents un citi augsti viesi Cēsīs pulcējas uz koncertu “Draugi – Andrejam Žagaram”

Jauns.lv

Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs, eksprezidents Valdis Zatlers kopā ar kundzi Lilitu Zatleri, Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša un bijušais kultūras ministrs, Saeimas deputāts Nauris Puntulis un citi augsti viesi bija to vidū, kas nedēļas nogalē Vidzemes koncertzālē “Cēsis” pulcējās klasiskās mūzikas cienītāji koncertā “Draugi – Andrejam Žagaram.

Tas Cēsīs notika jau piekto reizi. Izcilu pasaules mēroga solistu, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) un Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” izpildījumā koncertā skanēja Džuzepe Verdi “Rekviēms”, bet pie diriģenta pults stājās Stavangeras simfoniskā orķestra galvenais diriģents Andris Poga.

Šodien, 16. oktobrī, ilggadējais Latvijas Nacionālās operas un baleta direktors Andrejs Žagars (1958–2019) svinētu savu 65. gadu jubileju, savukārt koncertprogramma “Draugi – Andrejam Žagaram” aizvadīta jau piekto reizi. To ik gadu rudenī rīko Andreja Žagara Kultūras attīstības fonds, ne tikai pieminot pāragri mūžībā aizgājušo spožo kultūras personību, bet arī turpinot A. Žagara ieceri stiprināt Latvijas kultūras telpu ar augstvērtīgu mākslinieku priekšnesumiem, tādējādi iezīmējot Latviju pasaules kultūras kartē.

Koncerts "Draugi – Andrejam Žagaram" Cēsīs

Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs, eksprezidents Valdis Zatlers kopā ar kundzi Lilitu Zatleri, Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša un bijušais ...

gallery icon
72

Šogad koncerta apmeklētājus ar savu balss skanējumu un skatuves harizmu priecēja trīs spoži ārzemju solisti – lietuviešu soprāns Asmika Grigorjana, kura šogad saņēma prestižo vācu klasiskās mūzikas balvu “Opus Klassik” nominācijā “Gada dziedātāja”, izcilais ukraiņu tenors Dmitro Popovs un kanādiešu mecosoprāns Nora Suruzjana. No latviešu talantiem koncertā uzstājās bass Edgars Ošleja, kuru koncertprogrammā “Draugi – Andrejam Žagaram” varēja dzirdēt arī pērn.