foto: unsplash.com
Cerīga aina: valstī samazinās reģistrētā bezdarba līmenis
Sabiedrība
2023. gada 10. oktobris, 10:00

Cerīga aina: valstī samazinās reģistrētā bezdarba līmenis

Jauns.lv/LETA

Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis šogad septembra beigās bija 5,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) publiskotā informācija.

2023.gada septembra beigās NVA bija reģistrēti kopumā 47 415 bezdarbnieki, kas ir par 1680 cilvēkiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 49 095 bezdarbnieki.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis septembra beigās joprojām bija Rīgas reģionā - 4,2% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis saglabājās Latgales reģionā - 10,7%, kas arī ir kritums par 0,2 procentpunktiem.

Kurzemē reģistrētā bezdarba līmenis septembrī samazinājies par 0,3 procentpunktiem, mēneša beigās veidojot 5,2% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, savukārt Zemgalē un Vidzemē reģistrētā bezdarba līmenis sarucis par 0,1 procentpunktu un mēneša beigās bija attiecīgi 4,9% un 5,3%.

Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis septembrī samazinājās par 0,1 procentpunktu, mēneša beigās veidojot 4,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Pagājušā gada beigās Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,1% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.