Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Universitātes prorektore Ina Druviete. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Par godu eksministres dzimšanas dienai izdod grāmatu

Sabiedrība
2023. gada 30. septembrī 05:17 2023. gada 30. septembrī 05:17
  Jauns.lv
Bijušās Izglītības un zinātnes ministres Inas Druvietes dzimšanas diena jau bija pirms četriem mēnešiem, bet ne jau katram eksministram par godu uz pusapaļu jubileju izdod viņam veltītu gāmatu.

"Profesores Inas Druvietes ieguldījumam mūsdienu latviešu valodniecības pilnveidē, modernas lingvistiskās domas attīstīšanā un sabiedrības zināšanu pieaugumā Latvijā un latviešu valodas stāsta izstāstīšanā pasaulē ir grūti atrast līdzinieku. Viņas darbs – zinātniskais, populārzinātniskais, pedagoģiskais, administratīvais un sabiedriskais – ir ietekmējis ikvienu ar un caur valodu saistītu jomu," stāsta Latvijas Universitātes (LU) Lībiešu institūts. 


"Profesores padarītā lielums ir katras vienības un ikviena dalībnieka nozīmes apzināšanās šajā sarežģītajā mehānismā, kas ir valodas dzīvotspējas pamatā. Inas Druvietes profesionalitātes pieskāriena skarto loks ir neaptverams, tieši tāpēc šajā krājumā ir iezīmēti daži aspekti, kuros viņas devums ir nozīmīgs procesu virzītājs, mainītājs un veicinātājs. To starpā arī profesores paveiktā loma Baltijas valstu valodas politikas speciālistu sadarbībā un kopīgo mērķu sasniegšanā, zināšanu par latviešu valodu un tās situāciju popularizēšanā Eiropā un pasaulē, latviešu valodas pētniecības un zinātnes jomas reģionālo centru atbalstā, arī t. s. populārzinātniskajā darbā, kas ir jo sarežģīts uzdevums zinātniekam, un beigu beigās, šķiet, vissvarīgākajā no visiem – jaunās pētnieku paaudzes izglītošanā. Ina Druviete ir Skolotājs, kas aicina domāt, meklēt, analizēt, arī kļūdīties pašiem, vienvārdsakot – augt," piebilst institūts. 

Citi šobrīd lasa

Arī CSDD jauns logo; eksperts to salīdzina ar izšautu lodi 3
FOTO: cilvēki kļūst par aculieciniekiem sirreālam miglas rītam Slokas ezera takā
Bijušie Latvijas prezidenti tikušies ar “pastarīti”
Pievienot komentāru