foto: LETA
Sadzēries autovadītājs Varakļānos ar 150 eiro cenšas atpirkties no policista
Valsts policija atgādina, ka kukuļdošana ir krimināli sodāma rīcība!
112
2023. gada 21. septembris, 13:51

Sadzēries autovadītājs Varakļānos ar 150 eiro cenšas atpirkties no policista

Jauns.lv

Šā gada 22. septembrī Varakļānu novadā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas apturēja kādu autovadītāju, kurš pie transportlīdzekļa stūres bija sēdies alkoholisko dzērienu ietekmē. Vēloties izvairīties no administratīvās atbildības, automašīnas vadītājs policistam deva kukuli. Par notikušo uzsākts kriminālprocess, vēsta Valsts policija.

Aizvadītajā naktī, 22. septembrī, pulksten 02.20 Varakļānu novadā Valsts policijas amatpersonas, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību, pamanīja aizdomīgu “Audi” vadītāju. Tika pieņemts lēmums apturēt transportlīdzekli un vadītājam veikt alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā – 1974. gadā dzimušajam vīrietim tika fiksētas 0,7 promiles. Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanas, vadītājs mēģināja policistiem piedāvāt 150 eiro lielu kukuli. Policisti autovadītāju aizturēja un pret viņu sākts kriminālprocess.

Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas – par kukuļa došanu valsts amatpersonai. Par kukuļdošanu likumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods. Tāpat pret personu uzsākts administratīvais process par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

Valsts policija atgādina, ka kukuļdošana ir krimināli sodāma rīcība! Tāpat likumsargi aicina transportlīdzekļu vadītājus neriskēt ar savu un apkārtējo veselību un dzīvību, jo alkohols un jebkāda transportlīdzekļa vadīšana ir pilnīgi nesavienojamas lietas. Ja esi lietojis alkoholu – nekādā gadījumā nesēdies pie stūres!