foto: Valmieras novada pašvaldība
Apmeklētājiem atvērta Dziesmu svētku taka Dikļos
Novadu ziņas
2023. gada 28. jūlijs, 10:33

Apmeklētājiem atvērta Dziesmu svētku taka Dikļos

Jauns.lv

Kamēr XXVII Vispārējie Dziesmu un XVII Deju svētki ieskandināja Rīgu, Dikļos noslēdzās darbi, izveidojot Dziesmu svētku taku. “Dziesmu svētku taka Dikļos” ir vēl viens projekts, kas palīdzēs saglabāt un popularizēt Dikļu kultūrvēsturiskās tradīcijas, izglītojot vietējos iedzīvotājus un skolēnus, kā arī piesaistīs apmeklētājus un tūristus no Latvijas un ārvalstīm, vēsta Valmieras novads.

Dikļus ik gadu apmeklē tuvi un tāli ciemiņi, ar mērķi iepazīt Dziesmu svētku šūpuli. Jau iepriekš Dikļos ir izveidota Dziesmu svētku promenāde un Dziesmu svētku pastāvīgā ekspozīcija. Īstenojot projektu “Dziesmu svētku taka Dikļos”, ir radīts jauns tūrisma produkts, kas papildinās esošos pakalpojumus un iespējas, veicinās lokālpatriotismu iedzīvotājos un vietējā kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšanu.

Apmeklējot Neikenkalna dabas koncertzāli, ikvienam ir iespēja iepazīt pamatīgāk Dikļu pagasta kultūrvēstures nozīmīgo mantojumu, izstaigājot jaunizveidoto Dziesmu svētku taku, kurā izvietoti 10 katedras tipa stendi ar QR kodiem, kurus noskenējot var noklausīties audio informāciju 3 valodās – latviešu, angļu un igauņu.

Tekstus latviešu valodā ierunājuši aktieri Gints Grāvelis un Juris Bartkevičs, igauņu valodā aktieris Jarmo Reha,  bet angļu valodā Austrālijas latvietis, bijušais adelaidietis, bet nu jau daudzus gadus rīdzinieks un daudzu filmu, seriālu un skaņu celiņu balss īpašnieks Uldis Brūns.

Ierakstu procesā piedalījās dramaturgs un tekstu autors Matīss Gricmanis, satura konsultante Inita Hihalovska, skaņu režisors Pēteris Pāss, balss režisore Elizabete Palasiosa. Savukārt grafisko dizainu nodrošināja Marta Bērziņa, procesā piedalījās tulki Ieva Elsberga, Margus Konnula. Producentes Elizabete Palasiosa un Marta Kontiņa. Stendu tehniskais risinājums SIA “LowTech”.

Noskenējot kvadrātkodu un sekojot kartei ikviens interesents, sākot no Dikļu centra, var izstaigāt aptuveni 3 kilometrus garo taku, interesentā veidā iepazīstot Dziesmu svētku šūpuļa stāsta vēsturi līdz pat mūsdienām.