foto: Ieva Leiniša/LETA
Uzmanību! No augusta vakaros visos Rīgas trolejbusos un autobusos pasažieru iekāpšanu organizēs pa priekšējām durvīm
SIA "Rīgas satiksme" autobuss, kurā iekāpšana paredzēta tikai pa priekšējām durvīm, savukārt izkāpšana — pa vidējām vai aizmugures durvīm.
Sabiedrība
2023. gada 2. jūnijs, 22:38

Uzmanību! No augusta vakaros visos Rīgas trolejbusos un autobusos pasažieru iekāpšanu organizēs pa priekšējām durvīm

Jauns.lv/LETA

No augusta vakaros visos Rīgas trolejbusos un autobusos pasažieru iekāpšanu organizēs pa priekšējām durvīm, šodien preses konferencē informēja SIA "Rīgas satiksme" valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa.

Uzņēmuma pārstāve uzsvēra, ka tas tiek darīts, lai mazinātu to pasažieru skaitu, kuri nenopērk biļetes vai nereģistrē braucienu.

Līdzšinējā pieredze maršrutos, kur šāda kārtība jau ir noteikta, liecina, ka būtiski samazinājies bezbiļetnieku skaits.

Vienīgie transportlīdzekļi, uz kuriem šī kārtība neattieksies, būs tramvaji. Garajos un divu vagonu tramvaju sastāvos to nodrošināt neesot iespējams, līdz ar to, jaunā iekāpšanas kārtība tiek attiecināta tikai uz trolejbusiem un autobusiem.

Kā aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane, pasažieru iekāpšana pa priekšējām durvīm tiks organizēta vakara stundās no plkst.21. Ir maršruti, kuros to nevar izdarīt dienas laikā, jo cilvēku plūsma ir liela, kas radītu lieku drūzmēšanos pie vienām durvīm.

Pasažieriem ar bērnu ratiem un cilvēkiem ratiņkrēslā iekāpšanas kārtība nemainīsies un notiks pa vidējām durvīm.

Uzņēmums atzīmē, ka ar šādu iekāpšanas kārtību iespējams ierobežot ne vien to personu skaitu, kuras sabiedriskajā transportā brauc bez biļetes, bet arī to personu iekāpšanu, kas pārvietojas smērējošā vai smakojošā apģērbā.

"Rīgas satiksme" ir Rīgas pašvaldībai pilnībā piederošs uzņēmums, kas 2021.gadā strādāja ar 161,117 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,1% mazāks nekā 2020.gadā. Savukārt kompānijas peļņa pieauga 3,1 reizi un bija 3,049 miljoni eiro, liecina kompānijas publiskotā informācija.