foto: Edijs Pālens/LETA
Rosļikovs: "Stabilitātei" šodien, visticamāk, neatbalstīs nevienu no Valsts prezidenta amata kandidātiem
14. Saeimas deputāts Aleksejs Rosļikovs.
Politika
2023. gada 31. maijs, 08:23

Rosļikovs: "Stabilitātei" šodien, visticamāk, neatbalstīs nevienu no Valsts prezidenta amata kandidātiem

Jauns.lv/LETA

Saeimas opozīcijas partija "Stabilitātei" šodien Valsts prezidenta vēlēšanās, visticamāk, neatbalstīs nevienu no pieteiktajiem kandidātiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja politiskā spēka parlamenta frakcijas priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs.

Viņš gan uzsvēra, ka oficiālu lēmumu par savu pozīciju frakcija pieņems sēdē īsi pirms Saeimas sanākšanas, bet politiskā spēka nostāja, visticamāk, būšot tāda pati, kā pausts līdz šim.

Rosļikovs arī piebilda, ka viņa partijā nenotiek nekāda tirgošanās, un līdz ar to nostāja neatbalstīt nevienu no kandidātiem paliks nemainīga visas dienas garumā, arī tad, ja kādi kandidāti nākamajās kārtās no vēlēšanām izkritīs.

Lūgt prognozēt, vai Valsts prezidentu šodien izdosies ievēlēt, Rosļikovs atbildēja apstiprinoši. Viņaprāt, prezidenta vēlēšanās jau šodien varētu uzvarēt valdošās partijas kandidāts, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kā ziņots, šodien Saeimā notiks Valsts prezidenta vēlēšanas, kurām partijas ir pieteikušas trīs kandidātus. Valdošajā koalīcijā ietilpstošais "Apvienotais saraksts" augstajam amatam virza savu dibinātāju, uzņēmēju Uldi Pīlēnu, premjera partija "Jaunā vienotība" prezidenta krēslam piedāvā ārlietu ministra Rinkēviča kandidatūru, bet opozīcijā esošā frakcija "Progresīvie" prezidenta postenim virza publiskās pārvaldības eksperti Elīnu Pinto.

Koalīcija par viena kandidāta atbalstīšanu nav izšķīrusies, līdz ar to politikas vērotāji pieļauj, ka izšķirošas balsis varētu būt pašreizējām opozīcijas partijām, kuras pretī par to, iespējams, saņemtu amatus valdībā.