Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Saeimas deputāts Jānis Dombrava. (Foto: LETA)

Dombrava: NA varētu virzīt savu kandidātu Valsts prezidenta amatam 2

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Politika
25. maijā 08:35 2023. gada 25. maijā 08:35
  Jauns.lv/LETA
Nacionālā apvienība (NA) neizslēdz, ka varētu virzīt savu kandidātu Valsts prezidenta amatam, ja pirmajā piegājienā nevienu no līdz šim pieteiktajiem kandidātiem ievēlēt neizdotos, intervijā Latvijas Radio atklāja NA valdes loceklis, Saeimas deputāts Jānis Dombrava.

Politiķis sacīja, ka par tālāko rīcību NA lems tad, ja maija pēdējā dienā Valsts prezidentu ievēlēt neizdosies, tomēr, viņaprāt, ideālais variants būtu atrast tādu kandidātu, par kuru būtu iespējams panākt plašāku vienošanos.

Lūgts atklāt, kas varētu būt NA kandidāts Valsts prezidenta amatam, ja politiskais spēks izšķirtos tādu izvirzīt, Dombrava atbildēja, ka NA "ir padomā potenciālie kandidāti, bet šobrīd par to ir lieki runāt, ja mēs nezinām, vai būs tikai 31.maijā šīs vēlēšanas, varbūt uzreiz jau pirmajā kārtā tiek iebalsots kāds prezidents".

Nākamnedēļ NA esot paredzētas tikšanās ar visiem trijiem oficiāli izvirzītajiem Valsts prezidenta amata kandidātiem, un tikai pēc tam, vēlēšanu dienā, politiskais spēks pieņemšot gala lēmumu, kā frakcijai balsot. Līdz šim NA nav devusi solījumu atbalstīt vai neatbalstīt nevienu no pieteiktajiem kandidātiem, atgādināja politiķis.

Kā ziņots, maija pēdējā dienā gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā pārstāvētās partijas ir pieteikušas trīs kandidātus. Valdošajā koalīcijā ietilpstošais "Apvienotais saraksts" augstajam amatam virza savu dibinātāju, uzņēmēju Uldi Pīlēnu, premjera partija "Jaunā vienotība" prezidenta krēslam piedāvā ārlietu ministra Edgara Rinkēviča kandidatūru, bet opozīcijā esošā frakcija "Progresīvie" prezidenta postenim virza publiskās pārvaldības eksperti Elīnu Pinto.

NA sākotnēji bija paredzējusi Valsts prezidenta amatam uz otro termiņu pieteikt pašreizējo valsts galvu Egilu Levitu, taču viņš no kandidēšanas atteicās, juzdams, ka koalīcijā trūkst atbalsta viņa ievēlēšanai.

Nevienam no trim oficiāli pieteiktajiem Valsts prezidenta amata kandidātiem pagaidām nav skaidra balsu vairākuma, lai uzvarētu vēlēšanās.

Citi šobrīd lasa

Somi sašutuši: hokeja atmosfēru Tampere piedzīvo tikai pēc viņu izlases izstāšanās, jo tagad šeit ir latvieši
Rīgas vanagu pētnieks cietis uzbrukumā
Kannu kinofestivālā līst mākslīgās asinis un ierodas kleitā ar "F*** you Putin"; ukraiņu slavenības aizraida no sarkanā paklāja 1
Skatīt visus komentārus