Ādažos šauj ar "HIMARS"

16. maijā Ādažu poligonā notika militāro mācību “Solar Eclipse” spēka paraugdemonstrējums ar HIMARS un artilērijas kaujas šaušanu un tuvā gaisa ...

gallery icon
19
Sabiedrība
2023. gada 17. maijs, 12:26

FOTO: Ādažos karavīri mācībās šauj ar slaveno HIMARS raķešu sistēmu

Jauns.lv

Vakar, 16. maijā, Ādažos notika spēka paraugdemonstrējums ar augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēmas (High Mobility Rocket Artillery System – “HIMARS”) kaujas šaušanu. Ar vērienīgo demonstrāciju noslēdzās mācības “SOLAR ECLIPSE”, kuras laikā vairāk nekā 700 dažādu valstu karavīri pilnveidoja savstarpējo sadarbību un integrāciju, vēsta Sargs.lv.

Mācībās tika trenētas un pilnveidotas iesaistīto vienību spējas plānot un vadīt militārās operācijas un tika pilnveidota vienību savstarpējā sadarbība, gaisa un sauszemes operāciju integrācija, taktisko uzdevumu izpilde un netiešās uguns integrēšana vienību uzdevumu izpildē.

“Mācību scenārijā tika izspēlēta atkāpšanās kauja, kuru atbalstīja arī artilērijas vienības. Protams, visskaļāk izskanēja HIMARS augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēma, taču mācību galvenais mērķis bija pilnveidot iesaistīto valstu sadarbību un savietojamību,” norāda Mehanizētās brigādes štāba inženieris kapteinis Kristaps Krūze.

No 6. līdz 16. maijam Ādažu un Šķēdes militārajos poligonos mācībās piedalījās Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, Zemessardze, Gaisa spēki, Nodrošinājuma pavēlniecība un Militārā policija, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas un sabiedrotie no Igaunijas, ASV un Polijas bruņotajiem spēkiem.

Jau ziņots, ka Latvija iegādāsies sešas raķešu artilērijas sistēmas “HIMARS”, lai stiprinātu vidējā rādiusa darbības pretgaisa aizsardzību valstī.

“HIMARS” ir augstas precizitātes raķešu artilērijas sistēmas, kuru darbības rādiuss sniedzas līdz 300 kilometriem. Raķešu sistēma sevi veiksmīgi pierādījusi Ukrainā, kur ar tās palīdzību iznīcināti vairāki krievu okupantu militārie mērķi.

“HIMARS”, kas saukts par "70 kilometru snaipera šauteni", ir tik precīzs, ka var trāpīt vienā istabā desmitiem kilometru attālumā esošās ēkas.

GMLRS ir visizplatītākā “HIMARS” raķete, un vairāk nekā 50 000 no tām ir izgatavotas trīs variantos. “Lockheed Martin” arī ir izstrādājuši paplašināta diapazona GLMRS versiju, kas var sasniegt mērķus vairāk nekā 140 kilometru attālumā, taču “MGM-140 ATACMS” raķešu versija spēj sasniegt mērķus vairāk nekā 300 kilometru attālumā.