Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Dažas sekundes simtdaļas pirms tiešraides attēla pārrāvuma. (Foto: ekrānuzņēmums no video)

VIDEO: Durbes ērglēns nokārto dabiskās vajadzības tur, kur galīgi nevajadzētu, un norauj tiešraidi 1

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Novadu ziņas
6. maijā 19:12 2023. gada 6. maijā 19:12
  Jauns.lv
Durbes jūras ērgļu Mildas un Volda ligzdā tiešraidi pārtraucis viens no cāļiem – nokārtojoties precīzi notēmējis savu pēcpusi pret novērošanas kameru, un “treknu zalvi” iešāvis tieši objektīvā.

Tagad dabas tiešraižu cienītāji no šīs ligzdas redz vien miglas bildi un satraucas, vai pārraide turpināsies.


Ornitologs, Latvijas Dabas fonda eksperts Jānis Ķuze Jauns.lv teic, ka vēl nav pieņēmis lēmumu, kā rīkoties: “Vienkāršākais būtu gredzenošanas laikā pie viena notīrīt kameras optiku, taču to aiztikt, lielajiem putniem redzot, ir zināmi riski.” 2015. gadā šajā pašā ligzdā arī pieredzēta tāda situācija, toreiz optika notīrīta, taču mātīte, ieraugot slēpto kameru, to uztvēra ļoti saasināti, sāka retāk apmeklēt ligzdu un cāļus lielā mērā izbaroja tēviņš viens pats.

“Pēc divām nedēļām izlemšu, ko darīt,” saka Ķuze. “Ja uznāks lietus, tas optiku pamazgās, taču, jo ilgāk nelīs, jo vairāk šie mēsli piekaltīs un būs grūtāk dabūjami nost.”

Citi šobrīd lasa

FOTO: tas ir hokejs? Nē, tas ir sieviešu futbols sniegā! Latvijas un Andoras dāmas kā trakas dzenā bumbu pa piesnigušu futbola laukumu
FOTO: Latvijas Mākslinieku savienība atklāj savu ikgadējo mākslas izstādi “Māksla. Izklaide. Rudens 2023. Izolācija. Bailes. Novēršanās. Ideālu demontāža”
FOTO: Grenādas piekrastē izveidots iespaidīgs zemūdens skulptūru parks, kuru “novērtē” astoņkāji, krabi un rajas
Pievienot komentāru