foto: LETA
Rimšēviču tiesās arī par viltota Covid-19 vakcinācijas sertifikāta iegādi
Bijušais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.
Sabiedrība
2023. gada 27. aprīlis, 20:23

Rimšēviču tiesās arī par viltota Covid-19 vakcinācijas sertifikāta iegādi

Jauns.lv/LETA

Bijušo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču tiesās arī par viltota Covid-19 vakcinācijas sertifikāta iegādi, vēsta Latvijas Televīzija.

Jau ziņots, ka prokuratūra ir nodevusi Rīgas pilsētas tiesai krimināllietu pret kādu vīrieti par Covid-19 vakcinācijas sertifikāta iegādi.

Kā informēja prokuratūra, vīrietim apsūdzības celtas par prettiesiska labuma nodošanu personai, lai, neveicot vakcināciju, saņemtu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu, un par šī sertifikāta izmantošanu.

Apsūdzētā persona ar starpnieku nodeva 400 eiro kādai citai personai, kuras pilnvarās bija veikt valsts apmaksātu vakcināciju un vakcinācijas fakta dokumentēšanu, lai tā veiktu darbības, kuru rezultātā e-veselības sistēmā varētu iegūt digitālo Covid-19 sertifikātu par veiktu vakcināciju.

Rezultātā e-veselības sistēmā tika ievadīta nepatiesa informācija par to, ka apsūdzētā persona it kā ir vakcinēta pret Covid-19. Apsūdzētā persona, apzinoties, ka vakcinācijas sertifikāts ir viltots, izmantoja to un brīvi pārvietojās Covid-19 infekcijas laikā.