Sabiedrība
2023. gada 24. aprīlis, 21:39

Latvijas un Igaunijas prezidenti pārrunā "Rail Baltica" īstenošanas gaitu un apmeklē Rīgas Centrālās stacijas būvlaukumu

Jauns.lv

Igaunijas prezidents Alars Kariss, kurš Latvijā ieradies triju dienu valsts vizītē, kopā ar Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu apmeklēja "Rail Baltica" starptautiskās stacijas Rīgā būvlaukumu un tikās ar "Rail Baltica" projekta ieviesējiem.

Tiekoties ar Levitu, Karisu un pavadošajām delegācijām, "Rail Baltica" kopuzņēmuma "RB Rail AS" un nacionālā projekta ieviesēja “Eiropas Dzelzceļa līnijas” vadība pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar projekta ieviešanas un būvniecības progresu, aktuālajiem izaicinājumiem, kā arī iezīmēja jomas, kas veicinātu gan globālā projekta ātrāku ieviešanu, gan arī ļautu sagatavoties infrastruktūras nodošanai ekspluatācijā. Vizītes noslēgumā delegācija apmeklēja "Rail Baltica" Rīgas centrālā mezgla būvlaukumu. 

Latvijas un Igaunijas prezidenti apmeklē "Rail Baltica" Rīgas centrālā mezgla būvlaukumu

Latvijas un Igaunijas prezidenti apmeklē "Rail Baltica" Rīgas centrālā mezgla būvlaukumu

gallery icon
37

“"Rail Baltica" ir vērienīgs un izaicinošs projekts gan Eiropas, gan pasaules mērogā, ņemot vērā gan pamattrases kopējo garumu, gan tehniskos risinājumus, kas paredz nodrošināt vienotas kvalitātes un projekta ieviešanas standartus pāri trīs Baltijas valstīm un savienojumā ar Poliju. Lai veiksmīgi uzsāktu pamattrases būvniecības darbus, kas dažādos trases posmos plānoti, jau sākot ar šī gada beigām, ar projekta partneriem strādājam pie projektēšanas laika stabilizēšanas, kas ir galvenais priekšnosacījums veiksmīgai darbu izpildei turpmāk. Tāpat aktualizējam jautājumus par projekta ieviešanai būtisku normatīvu pilnveidi, turpmākas finansējuma piesaistes iespējām, kā arī pārrobežu un pārnozaru sadarbības stiprināšanu,” sacīja "RB Rail AS" izpilddirektora vietas izpildītājs Marko Kivila. 

“Priecājamies uzņemt abus mūsu prezidentus "Rail Baltica" būvlaukumā un augstu novērtējam prezidentu veltīto uzmanību projektam, savā aizņemtajā dienaskārtībā rodot iespēju mūs apciemot. Esam gandarīti par progresu "Rail Baltica" Rīgas centrālā mezgla būvniecībā, kas ļauj pārliecinoši virzīties uz pamattrases būvniecības darbu uzsākšanu ārpus Rīgas. Projektam neizbēgami būs savi izaicinājumi, bet ciešā sadarbībā Baltijas valstis var īstenot šo reģionam unikālo dzelzceļa infrastruktūras projektu, tāpat kā ieviest kopīgu infrastruktūras pārvaldības modeli, kas kļūs par paraugu citiem,” sacīja SIA “Eiropas Dzelzceļa līnijas” valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris.

Tāpat arī "Rail Baltica" projekta ieviesēji apstiprināja, ka projekts iegūst arvien būtiskāku lomu Eiropas drošības arhitektūrā, esot daļai gan no Ziemeļjūras – Baltijas jūras, gan potenciāli nākotnē arī Baltijas jūras-Melnās jūras-Egejas jūras transporta koridora.