Sārts un Graube atzinīgi vērtē Kola rīcību: "Šis bija lielisks informatīvā kara ierocis"
NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts un bijušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube (Foto: Sintija Zandersone, Zane Bitere / LETA)
Politika
2023. gada 23. februāris, 21:26

Sārts un Graube atzinīgi vērtē Kola rīcību: "Šis bija lielisks informatīvā kara ierocis"

Jauns.lv/LETA

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts un bijušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube ceturtdien Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" komentēja Riharda Kola rīcību, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) parlamentārajā asamblejā "pasūtot" Krievijas EDSO delegāciju.

Sārts atzīmēja, ka "Riharda [Kola] taktika bija pareiza, jo neapšaubāmi krievu delegācija brauca uz šo pasākumu, lai paņemtu skatuvi ne tikai priekš Krievijas propagandas, bet arī Eiropā radītu savu šovu".

Viņš norādīja, ka lēmums braukt un būt skaidriem savā nostāja samazināja Krievijas plānoto iespēju pozicionēties un izrādīties.

Arī bijušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube Kola rīcību vērtēja atzinīgi.

"Šī akcija bija lieliska, bija precīza, laicīga. Mēs arī esam daļa no informatīvā kara. Šis bija lielisks informatīvā kara ierocis. Laikā pielietots un precīzi trāpīts," teica Graube.

Jau vēstīts, ka Kols savas uzrunas laikā klātesošajiem norādīja, ka vienīgā ziņa, kura būtu jānodod Krievijas delegācijai ir: "Krievu kuģi, ej nah*j!" ("Русский военный корабль, пошел нах*й"). Minēto tekstu deputāts sacīja krievu valodā, pārējo uzrunu sanāksmē aizvadot angļu valodā.

Viņš pauda nožēlu, ka Krievijas delegācija ir pielaista EDSO asamblejas sēdei, turklāt delegācijas sastāvā ir personas, kuras ir iekļautas pret Krieviju vērstajā sankciju sarakstā.