foto: Jūras spēki.
Ugunsgrēkā cietušajam kuģim "Escape" pēc drošības pārbaudes ļauj ienākt Rīgas ostā
Velkoņi cietušo kuģi tauvā atvilkuši līdz vietai, kas atrodas netālu no Rīgas ostas.
Sabiedrība
2023. gada 23. februāris, 16:57

Ugunsgrēkā cietušajam kuģim "Escape" pēc drošības pārbaudes ļauj ienākt Rīgas ostā

Jauns.lv/LETA

Rīgas ostas kapteinis pēc speciālistu sniegtajiem vērtējumiem uzskata ugunsgrēkā cietušo kuģi "Escape" par pietiekami drošu tā ienākšanai ostā, atklāja Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

Pēc formalitāšu nokārtošanas kuģis tiks nogādāts kādā no piestātnēm.

Jau ziņots, ka naktī uz trešdienu plkst.2.42 Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju no Rīgas jūras līcī esošā kravas kuģa "Escape", ka uz tā izcēlies ugunsgrēks, ko nav izdevies nodzēst ar autonomās ugunsdzēsības sistēmu. Ugunsgrēks sākās motortelpā un izplatījās pa kuģa virsbūvi.

Plkst.2.57 kuģa "Escape" apkalpe pameta to glābšanas laivā. Savukārt centrs deva uzdevumu blakus esošajam kravas kuģim veikt apkalpes glābšanu. Visi 15 kuģa "Escape" apkalpes locekļi tika uzņemti uz kuģa "Kairit" klāja, kas viņus nogādāja Rīgas ostā. Kuģis "Escape" bija ceļā no Klaipēdas uz Rīgu.

Velkoņi cietušo kuģi tauvā atvilka līdz vietai, kas atrodas netālu no Rīgas ostas.  "Escape" kuģoja zem Nīderlandes karoga, un uz tā konteineros ir bīstama krava - polimēri un krāsu materiāli. Ugunsgrēku izmeklēs Nīderlandes satiksmes drošības izmeklēšanas iestādes.