Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Aleksandrs Lukašenko (Foto: American Photo Archive / Alamy/ Vida Press)

Par Lukašenko apvainošanu Latvijas valstspiederīgajam Baltkrievijā piespriež četru gadu cietumsodu 1

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
2022. gada 30. decembrī 12:43 2022. gada 30. decembrī 12:43
  Jauns.lv/LETA
Baltkrievijas tiesa kādam Latvijas valstspiederīgajam ir piespriedusi četru gadu cietumsodu vispārēja režīma labošanas kolonijā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

ĀM sīkāku informāciju par apsūdzību būtību un notiesātā personību nesniedz, bet portāls "jauns.lv" vēstīja, ka Latvijas pilsonis Dmitrijs Mihailovs Baltkrievijā tika apsūdzēts par šīs valsts diktatora Aleksandra Lukašenko "aizskaršanu", dažāda veida "naida kurināšanu" un "sankciju pieprasīšanu" pret Baltkrieviju.

Latvija iepriekš bija pieprasījusi paskaidrojumus Baltkrievijai par Latvijas konsula nepielaišanu dalībai 14.decembra atklātā tiesas sēdē Minskā, kur izskatāma krimināllieta pret Latvijas pilsoni. Uz tiesas sēdi 21.decembrī Latvijas konsulāta darbinieki bija piekļuvuši.

Saistītās ziņas

Baltkrievijā par “Lukašenko aizskaršanu” tiesās Latvijas pilsoni – iesaistījusies Ārlietu ministrija 2
"Radio Brīvība" žurnālistam Baltkrievijā par "ekstrēmismu" piespriests 6 gadu cietumsods
Baltkrievijā par aktīvista nāves apstākļu publiskošanu notiesā žurnālisti un ārstu

ĀM preses sekretāre Diāna Eglīte iepriekš norādīja, ka saskaņā ar Vīnes konvenciju par konsulārajiem sakariem konsulārajai amatpersonai ir tiesības brīvi sazināties ar savas valsts pilsoņiem un piekļūt tiem, vienlaikus konsulārajai amatpersonai nav tiesību iejaukties Baltkrievijas iekšējās lietās, tai skaitā tiesu, policijas un tiesībsargājošo iestāžu darbībā.

Tāpat gan minētā konvencija, gan Latvijas normatīvie akti neparedz iespēju konsulārajai amatpersonai sniegt juridisko palīdzību, piemēram, sniegt juridiskas konsultācijas, veikt ārvalstu normatīvo aktu interpretāciju, sniegt saistošus atzinumus par ārvalstu kompetento iestāžu tiesu spriedumiem, panākt personai pieņemamāku tiesas procesuālo kārtību.

Ņemot vērā situāciju Baltkrievijā, kur likuma varas un demokrātijas principi netiek ievēroti, ĀM preses sekretāre atgādināja, ka ĀM jau iepriekš ir mudinājusi nedoties uz Baltkrieviju, brīdinot, ka pret Latvijas valstspiederīgajiem var tikt vērstas provokācijas, un Latvijas iespējas pašreizējos apstākļos sniegt palīdzību ir ļoti ierobežotas.

Citi šobrīd lasa

Tukuma centrā iecerētas grandiozas pārmaiņas. FOTO
Izsolē nonāks Latvijā konfiscētais "Porsche". Cenu aptaujā var pieteikties ikviens
“Neīsts gejs” un “ASV specdienestu aģents” – Kremļa TV ķeras klāt Rinkēviča nozākāšanai 7
Pievienot komentāru