Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Dailes teātris pielāgojis izrādi cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Kultūra
2022. gada 14. decembrī 16:39 2022. gada 14. decembrī 16:39
  Jauns.lv
Dailes teātris 2023. gada 14. februāra izrādi "Smiļģis" piemērojis cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, un tā būs skatāma ar latviešu valodas titriem.

Dailes teātris norāda, ka iestājas par iekļaujošu sabiedrību un arī turpmāk repertuārā piedāvās izrādes, kas pielāgotas cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. Informācija par titriem būs redzama gan teātra mājaslapas kalendāra sadaļā pie attiecīgās izrādes, gan bilesuparadize.lv. 


Māras Zālītes lugu “Smiļģis” iestudējis režisors Viesturs Kairišs, tā saņēmusi vairākas nozīmīgas teātra balvas, tostarp “Spēlmaņu nakts 2020/2021” balvu kā “Gada izrāde”. 

“Mākslas rašanās no radošās brīvības gara bija vienīgais uzdevums, kuru uztvēru kā Eduarda Smiļģa cienīgu. Izrāde ir par radošumu, cilvēka ģenialitāti un teātra maģiju,” par iestudējumu saka režisors Viesturs Kairišs. 

Eduards Smiļģis ir ne vien Dailes teātra dibinātājs, novatorisks režisors, aktieris, bet arī pretrunu plosīts ģēnijs. Drāma divās daļās cenšas izdibināt, kas patiesībā slēpjas aiz Smiļģa tūkstoš maskām, un kādu cenu ģēnijam nākas maksāt par spēju spēlēt teātri, sāpēt un mīlēt pāri vidusmēra cilvēka varēšanas robežām.

Viesturs Kairišs komandā apvienojis scenogrāfi Ievu Jurjāni, kostīmu mākslinieci Ilzi Vītoliņu, gaismu mākslinieku Oskaru Pauliņu un horeogrāfi Janu Jacuku.

Lomās: Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Gints Grāvelis, Kaspars Dumburs, Kārlis Arnolds Avots, Toms Veličko, Kristīne Nevarauska vai Vita Vārpiņa, Lidija Pupure vai Lilita Ozoliņa, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Rēzija Kalniņa, Dārta Daneviča, Ieva Segliņa. 

Citi šobrīd lasa

Tās visas vairs nav tikai veco cilvēku slimības! Satraucoši dati par cilvēku veselību Latvijā
Tas tik ir dzīves kūlenis! Līgavainim no 60 miljonu vērtajām gadsimta kāzām nu draud 25 gadi cietumā
FOTO: "#6spēlētājs" atklāšanas burziņa modes skatē cilvēkus priecē raiba kompānija - Danilāns, Biedriņš un Aminata
Pievienot komentāru