foto: LETA
Latviešu ārsts izglābis lidmašīnas pasažiera dzīvību
Kardiologs Andris Skride.
Sabiedrība
2022. gada 1. decembris, 18:46

Latviešu ārsts izglābis lidmašīnas pasažiera dzīvību

Jauns.lv / LETA

Kardiologs Andris Skride (AP) ceļā no Amsterdamas uz Bostonu (ASV) sniedzis medicīnisko palīdzību un izglābis dzīvību vienam no šī reisa pasažierim, informēja biedrībā "Maestro Jāņa Dūmiņa piemiņas atbalstīšanai".

30.novembrī Skride bija devies ceļā ar aviokompānijas "Delta Airlines" lidmašīnu uz Bostonu (ASV), lai piedalītos tur notiekošajā starptautiskajā medicīnas un zinātnes konferencē.

Kā viņš pats vēstīja sociālajos tīklos, esot virs Atlantijas okeāna, viņš bija pamanījis lielu kņadu, pēc kuras sekoja jautājums skaļrunī par to, vai lidmašīnā ir kāds ārsts.

"Man kā jau pierasts līdzi gan oksimetrs, gan spiediena mērīšanas aparāts un pat neliels medikamentu klāsts - jāsaka gan, ka aviokompānijai arī bija šis tas no vajadzīgā. Pasažieris sadakterēts un priecīgs, aviokompānija pateicīga," sacīja Skride.

Skride ir latviešu ārsts un politiķis, medicīnas zinātņu doktors, ieviesis Latvijā vairākas jaunas ārstēšanas metodes, organizējis un līdzdarbojies pirmajā plaušu transplantācijā Latvijas vēsturē, Latvijas Reto slimību speciālistu asociācijas dibinātājs un vadītājs.

Tāpat viņš ir arī politiskās partijas "Izaugsme" dibinātājs un valdes priekšsēdētājs. Bijis 13.Saeimas deputāts.