foto: LETA
Saeima tomēr neskatīs nule kā iekļauto Civilās savienības likumprojektu
Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību izsludināta ārkārtējā situācija, kas paredz ievērot virkni ierobežojumus - turpmāk ievērot divu metru attālumu starp cilvēkiem un vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās varēs ne vairāk kā divas personas, cilvēki, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāki un to nepilngadīgie bērni.
Politika
2022. gada 20. oktobris, 12:47

Saeima tomēr neskatīs nule kā iekļauto Civilās savienības likumprojektu

Jauns.lv/LETA

Saeimas balsojošo deputātu vairākums šodien no sēdes darba kārtības izslēdza Civilās savienības likumprojektu, ko tikai nepilnas divas stundas iepriekš parlaments bija iekļāvis darba kārtībā.

Par izslēgšanu no darba kārtības balsoja 42 deputāti, bet pret bija 39 parlamentārieši.

Kā ziņots, nepilnas divas stundas iepriekš pēc trīs Saeimas frakciju deputātu priekšlikuma ceturtdienas parlamenta sēdes darba kārtībā ar minimālu balsu daudzumu tika iekļauts Civilās savienības likumprojekts izskatīšanai galīgajā lasījumā.

Priekšlikumu šodien skatīt šo likumprojektu bija parakstījuši pa vismaz vienam deputātam no "Attīstībai/Par!", "Konservatīvajiem" un "Jaunās vienotības". 

Jau vēstīts, ka vēl pirms 14. Saeimas vēlēšanām vairākas reizes kvoruma trūkuma dēļ likumprojektu neizdevās izskatīt.

Likumprojekts paredzēja noteiktu jaunu veidu divu pilngadīgu personu kopdzīves juridiskai reģistrēšanai, tostarp pavērt iespējas reģistrēt viendzimuma pāru attiecības.