Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

"Lūdzu, neatņemiet man tiesības!" Pamatīgi piedzēries autovadītājs izmisīgi lūdzas likumsargiem

Sabiedrība
22. jūnijā 16:10 2022. gada 22. jūnijā 16:10
  Jauns.lv
Otrdien, 21. jūnijā, naktī pulksten 1.30 Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki, patrulējot Jaunciema apkaimē, pamanīja transportlīdzekli "Opel", kura vadītājs ievērojami pārsniedza ātrumu. Automašīnas vadītājs, ieraugot policijas ekipāžu, ieslēdza avārijas gaismas un samazināja ātrumu.

Kārtības sargi nolēma apturēt transportlīdzekli, ar kuru pārvietojās vadītājs un divi pasažieri. Automašīnas vadītājs bija manāmā alkohola reibumā un nesaprotami centās skaidrot situāciju, lūdzot policijas darbiniekus neaizturēt viņu un neatņemt tiesības. Tajā pašā laikā aizturētais vīrietis apliecināja, ka ir lietojis alkoholiskos dzērienus.

Vēlāk kārtības sargi konstatēja, ka transportlīdzeklim, ar kuru pārvietojās aizturētais, nav derīga obligātā transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības apdrošināšana (OCTA).

Uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts policijas Ceļu policijas darbinieki, kuri pārņēma turpmāko darbu un aizturētajam transportlīdzekļa vadītājam veica alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, kas parādīja 2,37 promiles.

Ceļu satiksmes likums nosaka, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles, piemēro naudas sodu no 1200 līdz 2000 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukrainas karaspēks atstājis Lisičansku 19
FOTO: ar koncertu Saulkrastos publiku sajūsmina "Labvēlīgais tips"
VIDEO: ķīniešu pilots Džou piedzīvo smagu avāriju Silverstounas F-1 posma startā
Pievienot komentāru