foto: Bijusī iekšlietu ministre Marija Golubeva.
Marija Golubeva turpmāk vadīs Saeimas Eiropas lietu komisiju
Latvijas Republikas Saeima.
Politika
2022. gada 27. maijs, 12:19

Marija Golubeva turpmāk vadīs Saeimas Eiropas lietu komisiju

Jauns.lv

Saeimas Eiropas lietu komisiju turpmāk vadīs bijusī iekšlietu ministre Marija Golubeva, piektdien, 27.maijā, sēdē lēma komisijas deputāti.

“'Latvijai jāturpina būt starp tām valstīm, kas proaktīvi meklē risinājumus mūsu laika izaicinājumiem Eiropas saliedētībai, drošībai un izaugsmei. Saeimas Eiropas lietu komisija turpinās nodrošināt kvalitatīvu atgriezenisko saiti valdībai, veidojot aktīvu un reālistisku Eiropas politiku,” pēc apstiprināšanas Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas amatā pauda Marija Golubeva.

Jauna komisijas priekšsēdētāja ievēlēta, jo līdzšinējā komisijas vadītāja Vita Anda Tērauda atkāpās no amata.

Eiropas lietu komisija apstiprina Latvijas nostājas jeb nacionālās pozīcijas par Eiropas Savienības ministru padomēs izskatāmajiem jautājumiem.

Ministram, kurš pārstāv Latviju attiecīgās nozares Eiropas Savienības ministru padomē, ir pienākums iepazīstināt komisiju ar Latvijas valdības nostāju visos nozīmīgajos lēmumos attiecībā uz likumdošanu un stratēģiskajiem jautājumiem. Ministrs saņem parlamenta mandātu paust Latvijas viedokli Eiropas Savienības ministru padomes sanāksmē tikai pēc tam, kad pozīcija ir saskaņota ar Saeimas Eiropas lietu komisiju.