Kariņš brīdinājis, ka ministra amats, visticamāk, būs jāatstāj arī Vitenbergam
foto: Latvijas Republikas Saeima
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.
Politika

Kariņš brīdinājis, ka ministra amats, visticamāk, būs jāatstāj arī Vitenbergam

Jauns.lv / LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) brīdinājis koalīcijas partnerus, ka, līdz ar iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) demisiju, amats valdībā, visticamāk, būs jāpamet arī ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam (NA), mikroblogošanas vietnē "Twitter" vēsta Latvijas Televīzija.

Kariņš brīdinājis, ka ministra amats, visticamāk, ...

Pašlaik koalīcijas partneriem esot dots laiks, lai izlemtu, vai šādos apstākļos tie ir gatavi turpināt darbu valdības koalīcijā.

Vitenbergs norādīja, ka pašlaik turpina pildīt savus darba pienākumus, koalīcijas sadarbības sanāksmē pirmdien gan nepiedaloties. Viņš pauda, ka savā darbā nesaskata neko tādu, kā dēļ būtu jāpieprasa viņa demisija vai pašam ministram jādemisionē, līdzīgi kā to šodien jau izdarījusi iekšlietu ministre.

Ekonomikas ministrs arī atzīmēja, ka atbalsta savas partijas - Nacionālās apvienības (NA) - pozīciju par aicinājumu premjeram lūgt iekšlietu ministri atstāt savu amatu, jo tas, kas noticis pie pieminekļa Uzvaras parkā, bijis viņam nepieņemami. 

Kā ziņots, pirmdien Golubeva attālinātā preses konferencē pavēstīja par savu demisiju. Politiķe šodien esot uzzinājusi, ka, nesagaidot Iekšlietu ministrijas analītisko ziņojumu par iekšlietu dienestu darbu 9. un 10.maijā, premjers ir pakļāvies Nacionālās apvienības (NA) spiedieniem un nav vairs gatavs atbalstīt viņas darbu. Šādos apstākļos viņa ir nolēmusi atgriezties kā deputāte Saeimā.

Tāpat viņa informēja, ka patlaban notiek sarunas par tālāko koalīcijas darbu, taču viņa nedomā, ka apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) tagad pieprasīs NA ministru demisiju, lai "apmierinātu atriebības kāri".

Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcija un valde pagājušajā nedēļā pieprasīja premjeram Krišjānim Kariņam (JV) atbrīvot no amata Golubevu saistībā ar situāciju 9. un 10.maijā pie padomju pieminekļa Pārdaugavā, kur cita starpā tika pieļauta Krievijas agresiju atbalstošu cilvēku pulcēšanās.

NA paziņojumā uzsvēra - ja premjers un koalīcijas partneri šajā jautājumā neņems vērā NA viedokli, partijas valde neredz iespēju turpināt darbu šajā valdībā un lems par savu ministru atsaukšanu.

Golubevas demisiju pieprasīja arī daļa no opozīcijas deputātiem, izskatīšanai Saeimā iesniedzot divus lēmumprojektus par neuzticības izteikšanu iekšlietu ministrei.

Tikmēr šodien plkst.12 valdošās koalīcijas pulcējās uz ārkārtas sanāksmi, lai apspriestu NA prasīto Golubevas demisiju.

Piektdien notika Kariņa un Golubevas tikšanās, pēc kuras iekšlietu ministre apgalvoja, ka tās laikā premjers nav izteicis pārmetumus par viņas darbu.