Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vasaras māja būs atvērta no 9. jūnija līdz 20. septembrim - Džemmas Skulmes 90. dzimšanas dienai.

Kalnciema ielā atvērs fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras māju

Kultūra
2015. gada 4. jūnijā 14:09 2015. gada 4. jūnijā 14:09
 
Ceturtdien, 4. jūnijā, pilsētas kafejnīcā Vest fonds "Mākslai vajag telpu" prezentēja savu jaunāko projektu - Vasaras māju. Mākslas projekta mērķis ir aktualizēt Džemmas Skulmes daiļradi un atspoguļot to laikmetīgās mākslas kontekstā, atzīmējot mākslinieces 90 gadu jubileju.

Vasaras Māja būs radošā telpa, kas darbosies bijušās skaņu plašu rūpnīcas Melodija teritorijā, Kalnciema ielā 36/38. Tā būs uz laiku izveidota būve, kas kalpos par platformu mākslas norisēm, izstādēm, mākslinieku autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm un radošajām darbnīcām bērniem. Visu pasākumu apmeklēšana būs bez maksas.


Izstādes kuratore Elīna Sproģe: “Vasaras Mājā notiks septiņu latviešu mākslinieku - Arņa  Balčus, Kristiana Brektes, Kristas Dzudzilo, Indriķa Ģelža, Raita Hroloviča, Darjas Meļņikovas, Paulas Zariņas - izstāžu sērija Džemma Skulme. Katra mākslinieka izstāde norisināsies divas nedēļas. To laikā katrs autors būvēs savu personisko dialogu ar Džemmas darbiem un meklēs veidus, kādos interpretēt Skulmes mantojumā ietvertās idejas vai formālos risinājumus, skatītus mūsdienu kontekstā un attiecībā pret savu līdzšinējo radošo darbību.”

Fonda Mākslai Vajag Telpu valdes priekšsēdētājs un mākslas mecenāts Jānis Zuzāns: “Domājot par to, kur izveidot radošo telpu, apskatījām vairākus variantus, tomēr izvēlējāmies Kalnciema ielu, jo šim rajonam ir izveidojusies īpaša radoša vilkme. Mūsuprāt, Kalnciema kvartāls šobrīd pulcē radošu un inteliģentu cilvēku publiku, kuriem šāds mākslas projekts būtu interesants un saistošs.”

Vasaras Māja būs atvērta no 9. jūnija līdz 20. septembrim - Džemmas Skulmes 90. dzimšanas dienai. 

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

"Vai karš atnāks arī pie mums?" Psihologi no Lietuvas iesaka vērtīgus padomus tiem, kuri izjūt reālas bailes 1
Pārbiedēti "Ryanair" pasažieri nofilmē baisu ainu 2
FOTO: naktī Okupācijas muzeja telpā iemests degmaisījums 1
Pievienot komentāru