foto: Edijs Pālens/LETA
Latvijā trešo poti pret koronavīrusu saņēmuši 39% no vakcinācijas procesu pabeigušajiem
Sabiedrība
2022. gada 15. marts, 11:59

Latvijā trešo poti pret koronavīrusu saņēmuši 39% no vakcinācijas procesu pabeigušajiem

Jauns.lv / LETA

Latvijā pret Covid-19 revakcinēti 39% no tiem iedzīvotājiem, kas pabeiguši vakcinācijas procesu, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Kopumā pagājušajā nedēļā pret Covid-19 vakcinējies ap 751 cilvēku dienā, kas ir 28% kritums pret vēl nedēļu pirms tam. Minētie dati gan vēl var mainīties, jo vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās mēdz ievadīt ar vairāku dienu nobīdi.

Pirmdien kopā vakcinēti 423 cilvēki, turklāt vakcināciju joprojām uzturēja balstvakcinācija - no vakcinācijas kopējā apjoma 326 cilvēki saņēma trešās potes.

Līdz šim vakcinēti ir 71,36% Latvijas iedzīvotāju, 69,11% vakcinācijas procesu ir noslēguši.

Revakcinēti ir 27,01% no visiem valsts iedzīvotājiem jeb 39,09% no tiem, kas pabeiguši primāro vakcināciju.

Latvijā ir pieejamas piecas lietošanai Eiropas Savienībā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "Nuvaxovid", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson", taču "AstraZeneca" vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto, un arī "Johnson&Johnson" vakcīnu izmantošana arvien samazinās, jo eksperti atzīmējuši tās salīdzinoši mazāko efektivitāti. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās 2021.gada marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no piecu gadu vecuma.