foto: Ekrānuzņēmums no Youtube.
"Padošanās izbeigtu karu" - Jelgavas domes deputāts internetā spriež, kā būtu jārīkojas Ukrainai
Jelgavas domē Pagors ievēlēts ar 1384 balsīm, 480 plusiem un 42 svītrojumiem.
Sabiedrība
2022. gada 2. marts, 17:15

"Padošanās izbeigtu karu" - Jelgavas domes deputāts internetā spriež, kā būtu jārīkojas Ukrainai

Jauns.lv

Ievērību sociālajos tīklos izpelnījusies “Latvijas krievu savienības” (LKS) biedra, Jelgavas domes deputāta Andreja Pagora sarakste ar “Facebook” lietotājiem, kurā politiķis apgalvo, ka Ukrainas padošanās izbeigtu karu.

Diskusija, kurā piedalās Jelgavas domnieks Pagors, raisās pie kāda LKS “Facebook” ieraksta.

Tajā skaidrots partijas Eiropas Parlamenta (EP) deputātes, prokrieviskās aktīvistes Tatjanas Ždanokas balsojums vakardien izskatītajā rezolūcijā par Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai un stingrāku sankciju piemērošanu Krievijai.

Kā zināms, Ždanoka, pārstāvot Latviju, bija viena no retajiem EP deputātiem, kuri balsoja pret šo rezolūciju.

“Es iestājos par mieru! Tieši tāpēc es balsoju pret šo rezolūciju, kas aicina uz militāras konfrontācijas eskalāciju. Tieši tā, nevis citādi var vērtēt aicinājumus ES un tās dalībvalstīm “palielināt ieguldījumu Ukrainas aizsardzības spēju stiprināšanā” (24. punkts), “paātrināt aizsardzības bruņojuma piešķiršanu Ukrainai” (25. punkts) un “turpināt sniegt maksimāli iespējamo ekonomisko un finansiālo atbalstu Ukrainai, kā arī makrofinansiālo un tehnisko palīdzību tur, kur tas nepieciešams, tostarp jomās, kas saistītas ar aizsardzību un drošību” (31. punkts). [...]"

Pilns Ždanokas ieraksts atrodams šeit:

Jelgavas domes deputāts: “Padošanās – tās būtu kara beigas”

Savā veidā izcēlās arī Ždanokas partijas biedrs, Jelgavas domes deputāts Andrejs Pagors.

Komentāru sadaļā viņš atbildēja uz kāda komentētāja jautājumu krievu valodā: “Valstij nav tiesību aizsargāties no agresora? Varbūt jāaizliedz arī Krievijai apbruņoties? Jeb varbūt LKS uzskata, ka Ukrainai būtu jāpadodas?”

Pagora atbilde, krievu valodā, bija sekojoša: “Padošanās – tā būtu kara izbeigšana, tas, ko visi vēlas – IR KARA IZBEIGŠANA.”

foto: Ekrānuzņēmums no "Facebook",
Pagors par Ukrainas opcijām spriež "Facebook" sarakstē, zem Tatjanas Ždanokas ieraksta.

Šobrīd šajā sarakstē Pagora atbilde zem konkrētā komentāra vairs nav ieraugāma.

Kandidējot 2021. gada 5. jūnija vēlēšanās, Pagors norādīja, ka ir EP deputātes Tatjanas Ždanokas palīgs.

Jelgavas domē Pagors ievēlēts ar 1384 balsīm, 480 plusiem un 42 svītrojumiem.

Andrejs Pagors vēl 25. februārī bija pamanīts starp personām, kuras piefiksētas tīrot Uzvaras parkā esošo pieminekli pēc tam, kad tas tika apliets ar Ukrainas valsts karoga krāsām un apzīmēts.

Aktīvisti tīra Uzvaras pieminekli, kurš apliets ar Ukrainas karoga krāsām

Jauns.lv piefiksēja, ka pie Uzvaras pieminekļa, kuru šorīt iedzīvotāji pamanīja apzīmētu un nolietu ar zilu un dzeltenu krāsu, paužot atbalstu ...

gallery icon

Starp viņiem bija arī (LKS) pārstāvis, Rīgas Domes deputāts Miroslavs Mitrofanovs, LKS biedrs Dmitrijs Šandibins un tā dēvētās “Latvijas Antinacistiskās komitejas” pārstāvis Aleksejs Šaripovs.

Politiķi un aktīvisti naktīs arī dežurē pie pieminekļa, sargājot to.

Absolūts vairākums balsoja "par"

Kā liecina balsošanas protokols, balsojumā par rezolūciju piedalījās kopumā 676 EP deputāti, absolūtam vairākumam jeb 637 deputātiem balsojot "par".

26 eiroparlamentārieši balsojumā atturējās, savukārt 13 balsoja pret.

Viena no tiem EP deputātiem, kas rezolūciju neatbalstīja, bija Ždanoka.

Ukrainas pirmais pāris - prezidents Volodimirs Zelenskis un viņa sieva Olena

gallery icon

Viņa ir bijusi vienīgā ne vien Latvijas, bet arī Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupas deputāte, kas neatbalstīja rezolūciju. Pārējie minētās grupas parlamentārieši, kas piedalījās balsojumā, rezolūciju atbalstīja.

Arī visi pārējie Latviju pārstāvošie EP deputāti neatkarīgi no pārstāvētās grupas atbalstīja dokumentu.

Kā ziņots, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, EP deputāti pieprasa stingrākas sankcijas pret Krieviju un jaunus centienus piešķirt Ukrainai ES kandidātvalsts statusu, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Otrdien pieņemtajā rezolūcijā EP visstingrākajā veidā nosoda Krievijas nelikumīgo iebrukumu Ukrainā un pieprasa, lai Kremlis izbeigtu visas militārās darbības šajā valstī.

EP arī nosoda Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko lomu šajā uzbrukumā.

Kara sāpes un izmisums: cilvēki Ukrainā spiesti pamest mājas un savus mīļos

gallery icon

Kā norāda Krastiņš, EP deputāti kategoriski noraida Krievijas retoriku par iespējamu masu iznīcināšanas ieroču izmantošanu, vienlaikus atgādinot Krievijai par tās starptautiskajām saistībām un brīdinot par konflikta kodoleskalācijas briesmām.

Deputāti arī aicina Eiropas Komisiju un ES dalībvalstis sadarbībā ar ANO humānās palīdzības aģentūrām un citām starptautiskajām partnerorganizācijām sniegt Ukrainai turpmāku neatliekamo humāno palīdzību.

Rezolūcijā ES iestādes tiek aicinātas strādāt pie tā, lai piešķirtu Ukrainai ES kandidātvalsts statusu.

Jebkurai šādai procedūrai būtu jāatbilst Līguma par Eiropas Savienību 49. pantam, un tās pamatā būtu jābūt nopelniem, kā teikts tekstā.

Tikmēr ES būtu jāturpina strādāt pie tā, lai panāktu Ukrainas integrāciju ES vienotajā tirgū saskaņā ar spēkā esošo ES un Ukrainas asociācijas nolīgumu, skaidro preses sekretārs.

Eiropas Parlamenta deputāti atzinīgi vērtē to, ka ES sankcijas pieņemtas tik ātri.

Taču viņi arī vēlas plašākus ierobežojošos pasākumus, kuru mērķis ir stratēģiski vājināt Krievijas ekonomiku un rūpniecisko pamatu.

Viņi norāda, ka īpaši svarīgi būtu ierobežot svarīgāko Krievijas eksporta preču, piemēram, naftas un gāzes, importu.

Būtu jāaizliedz jauni ES ieguldījumi Krievijā un jauni Krievijas ieguldījumi ES.

Visas Krievijas bankas būtu jābloķē no Eiropas finanšu sistēmas, un Krievija būtu jāatslēdz no SWIFT sistēmas.

Virkne sankciju, tostarp atslēgšana no SWIFT, būtu jāpiemēro arī Baltkrievijai, pamatojoties uz tās tiešo atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā.

Rezolūcijas tekstā ES valstis tiek arī aicinātas ātrāk nodrošināt Ukrainai aizsardzības ieročus saskaņā ar ANO Statūtu 51. pantu, kas paredz individuālu un kolektīvu pašaizsardzību.

Rezolūcija arī atbalsta pastiprinātu ES un Ukrainas sadarbību izlūkošanas jomā saistībā ar notiekošo agresiju.

Parlaments arī atzinīgi vērtē ES apņemšanos aktivizēt Pagaidu aizsardzības direktīvu, lai visiem Ukrainas iedzīvotājiem, kas bēg no kara, nodrošinātu tūlītēju piekļuvi aizsardzībai.

Atbildība par to bēgļu uzņemšanu, kuri ierodas pie ES ārējām robežām, būtu vienlīdzīgi jāsadala starp visām ES valstīm.

Mērķtiecīgas sankcijas pret atsevišķām personām, nekādu "zelta vīzu" bagātajiem Krievijas pilsoņiem.

EP deputāti pieprasa ātri pieņemt mērķtiecīgas sankcijas pret atsevišķām personām, kas ir atbildīgas par augsta līmeņa korupciju Krievijā un Baltkrievijā, kā arī pret šo valstu vadībai pietuvinātiem oligarhiem un amatpersonām.

Rezolūcijā norādīts, ka ES dalībvalstīm un sabiedrotajām valstīm, kurās ir ieguldītājiem paredzētas sistēmas uzturēšanās atļaujas iegūšanai, proti, tā dēvētās zelta vīzas, būtu jāpārskata visi šādu uzturēšanās atļauju saņēmēji un jāanulē tās atļaujas, kas piešķirtas Krievijas privātpersonām ar lielu neto aktīvu vērtību un viņu ģimenēm, jo īpaši tām, kuras ir saistītas ar personām un uzņēmumiem, pret ko tiek vērstas sankcijas.

Tāda bija Ukrainas galvaspilsēta skaistā Kijiva pirms Putina kara posta

gallery icon

Kā zināms, ceturtdien, 24. februārī, Krievijas armija iebruka Ukrainā, savukārt, otrdien arī Baltkrievijas armija iegāja Ukrainas teritorijā.

Ukraina oficiāli iesniegusi prasību pret Krieviju ANO Starptautiskajā tiesā Hāgā, svētdien paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.