Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīgas Centrāltirgū spēcīgais vējš bija norāvis ceturtdaļu no paviljona jumta seguma. (Foto: Juris Rozenbergs)

Pagājušajā diennaktī vēja radīto postījumu dēļ vairāk nekā 150 reižu bijusi vajadzīga VUGD palīdzība

112
15. janvārī 09:35 2022. gada 15. janvārī 09:35
  Jauns.lv / LETA
Pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) saņemti vairāk nekā 150 izsaukumi ar lūgumiem palīdzēt novērst stiprā vēja radītos postījumus, informēja VUGD.

Lielākā daļa izsaukumu saņemta Rīgā un Rīgas reģionā.

Kā norāda VUGD pārstāvji, lielākie vēja postījumi nodarīti dažādos reģionos. Rīgas Centrāltirgū spēcīgais vējš bija norāvis ceturtdaļu no paviljona jumta seguma, Ventspilī, Raiņa ielā trīsstāvu sabiedriskai ēkai bija norauts jumta segums, bet Kuldīgā vienstāvu sabiedriskai ēkai bija uzkritis koks. Tāpat arī Jelgavas novada Cenu pagastā vējš bija norāvis divstāvu dzīvojamās mājas jumtu, Beberbeķu ielā, Rīgā koks bija uzkritis uz divstāvu dzīvojamās mājas jumta, bet Vecāķu prospektā, Rīgā koks bija uzkritis uz vienstāva dzīvojamās mājas.

Savukārt Ķeguma prospektā, Ķegumā no brauktuves tika nocelts nolūzis luksofors un ceļa zīmes, bet Ādažos nolūzis koks bija uzkritis uz vienstāva dzīvojamās mājas un žoga.

Trīs gadījumos nolūzuši koki bija uzkrituši stāvēšanai novietotām vieglajām automašīnām, bet vēl 20 gadījumos Rīgā ugunsdzēsēji glābēji novērsa bojātu konstrukciju radītos apdraudējumus - lielākoties no daudzstāvu namu jumtiem tika nocelti vēja norauti jumta skārda gabali.

Kopumā pagājušajā diennaktī saņemti 247 izsaukumi, no tiem 22 uz ugunsgrēkiem, 208 uz glābšanas darbiem, vēl 17 bija maldinājumi.

Kā ziņots, sestdien Ziemeļrietumu vējš kļūst lēnāks, piekrastē gan saglabāsies brāzmas līdz 15 metriem sekundē.

 

Citi šobrīd lasa

Nav testa - nebūs seksa? Nevēloties izlaist olimpiskās spēles, slavena sportiste pieņem galējus mērus 4
Pēc sacensībām Pasaules kausā igauņu biatloniste saņem nāves draudus 1
90 gadus vecai rīdziniecei piešķir 94 centu lielu pabalstu malkas iegādei. Par to viņa var nopirkt divas pagales 33
Pievienot komentāru