Iekšlietu ministrs pauž, ka 60 bēgļiem Latvijā vieta atrastos
Ministrs uzsvēra, ka svarīgi ir ne tikai uzņemt bēgļus, bet gan tos integrēt sabiedrībā.
Sabiedrība

Iekšlietu ministrs pauž, ka 60 bēgļiem Latvijā vieta atrastos

Jauns.lv

Pašlaik Latvija var uzņemt apmēram 50 - 60 bēgļus, telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" teica iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Iekšlietu ministrs pauž, ka 60 bēgļiem Latvijā vie...

Tas ir cilvēku daudzums, kuru iekšlietu sistēma spēj uzņemt jau pašlaik, ar esošajiem resursiem. Ja tiek piešķirts papildu finansējums, tad varēs uzņemt vairāk bēgļu.

Viņš uzsvēra, ka nevienai valstij nebūs obligāti jāuzņem bēgļus, bet būs pašai jānosaka, cik lielu bēgļu daudzumu tā var uzņemt. Tās būs personas, kas savā dzimtenē tiek vajātas un kurām draud nogalināšana.

Kā iepriekš žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), arī Latvijai būtu jāuzņem bēgļi, jo nevaram izvairīties no kopējās Eiropas Savienības (ES) atbildības un solidaritātes šajā jautājumā.

Valdības vadītāja atgādināja, ka Eiropadome vienojusies par brīvprātīgu principu bēgļu uzņemšanai, bet par konkrētu mehānismu dalībvalstis plāno vienoties līdz jūlija beigām.

Viņa teica, ka Latvijā vēl jādiskutē par to, cik bēgļu mēs varētu uzņemt, kur viņus izvietot un kā šis process tiks organizēts. Jādiskutē par šādas sistēmas izveidi, tomēr, pēc Straujumas domām, tai nav jābūt ilgtermiņa sistēmai.

Premjerministre arī pauda, ka par šo jautājumu jāvienojas politiski un šī varētu būt nākamo nedēļu diskusija, jo līdz jūlija beigām ES dalībvalstīm kopumā jāvienojas par mehānismu.

Kā ziņots, ES valstu un valdību vadītāji vienojušies, ka ES dalībvalstis nākamajos gados varētu uzņemt 60 000 bēgļu, tomēr par konkrētu risinājumu bēgļu uzņemšanai un sadalīšanai pa valstīm diskusijas vēl turpināsies. Paredzēts, ka ES valstu iekšlietu ministri līdz jūlija beigām vienosies par konkrētu piedāvājumu bēgļu uzņemšanai dalībvalstīs.

Tiek plānots, ka ES valstis nākamajos divos gados uzņems 40 000 patvēruma meklētāju no Sīrijas un Eritrejas, kuri atrodas Itālijā un Grieķijā. Tāpat paredzēts nodrošināt mītnesvietu 20 000 cilvēku no trešajām valstīm, kuriem nepārprotami nepieciešama starptautiska aizsardzība.

Latvijas valdošās koalīcijas politiskie spēki ir vienisprātis, ka obligātu bēgļu kvotu noteikšana Latvijai nav atbalstāma.

LETA/Foto: Reuters/AFP