Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ivars Soikāns/LETA

Daugavpilī vakcinācijas pret Covid-19 aptvere pieaugusi līdz 62%

Novadu ziņas
2021. gada 1. decembrī 09:13 2021. gada 1. decembrī 09:13
  Jauns.lv / LETA
Daugavpilī vakcinācijas pret Covid-19 aptvere pēdējo nedēļu laikā ir pieaugusi līdz 62%, intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" pavēstīja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča.

Viņa norādīja, ka tādējādi Latvijas otrajā lielākajā pilsētā vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars vien par sešiem procentpunktiem atpaliek no Rīgas, kur pret Covid-19 ir sapotēti aptuveni 68% iedzīvotāju.

Jau pirms nedēļas vēstīts, ka Latgalē ir strauji pieaugusi vakcinācijas aptvere. Juhņēviča intervijā LTV apliecināja, ka šī tendence aizvien turpinās visā Latgales reģionā.

"Joprojām notiek kampaņveidīga izbraukuma vakcinācija pa novadu pagastiem, ir bijusi gan Krāslava, gan Ludza, šonedēļ noslēgsies Rēzeknes novads, sāksies Preiļu novads. Notiek arī atkārtota izbraukuma vakcinācija - gan pirmās, gan otrās potes. Tas ir attaisnojies. Mēs redzam, ka, iesaistoties pašvaldībām un kopā ar tām detalizēti plānojot (..), cilvēki atsaucas un dodas vakcinēties," stāstīja Vakcinācijas projekta biroja vadītāja.

Viņa solīja, ka vakcinācijas aptveres palielināšanai Latgalē tiks turpināta pašreizējā pieeja, līdz tiks sasniegts vēlamais rezultāts.

Kā ziņots, saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem novembra otrajā dekādē Daugavpilī vakcinēšanos pret Covid-19 bija noslēdzis 51% iedzīvotāju, savukārt visstraujākais vakcinācijas aptveres pieaugums bija vērojams Latgalē, vakcinācijas līmenim nepilna mēneša laikā palielinoties par 11 procentpunktiem - no 37% līdz 48%.

 

Citi šobrīd lasa

Futbolistam Denijam Hodžsonam no jauna piestiprināts gabals viņa galvaskausa
Skandalozajiem Vidzemes suņu audzētājiem radušās jaunas problēmas
VIDEO: pasaules rallija čempionātā piedzīvota smaga autoavārija
Pievienot komentāru