Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vakcīnas tiek ziedotas "COVAX" mehānisma ietvaros un tās tiks novirzītas konkrētām valstīm iepriekš minētajos reģionos. Paredzēts, ka Latvijas ziedotās vakcīnas galamērķi sasniegs jau līdz šī gada beigām.  (Foto: LETA)

Latvija ziedos vakcīnas Āfrikas, Latīņamerikas un Klusā okeāna reģiona valstīm 2

Politika
2021. gada 26. novembrī 18:28 2021. gada 26. novembrī 18:28
  Jauns.lv
Lai mazinātu Covid-19 izplatību un kopīgiem spēkiem veicinātu vakcinācijas aptveri valstīs, kur tā ir ļoti zema, Latvija, solidarizējoties ar citām valstīm, pieņēmusi lēmumu par 350 200 AstraZeneca vakcīnu devu ziedošanu Āfrikas, Latīņamerikas un Klusā okeāna reģiona valstīm, informē Veselības ministrija.

Vakcīnas tiek ziedotas "COVAX" mehānisma ietvaros un tās tiks novirzītas konkrētām valstīm iepriekš minētajos reģionos. Paredzēts, ka Latvijas ziedotās vakcīnas galamērķi sasniegs jau līdz šī gada beigām. 

Šis ir pirmais Latvijas ziedojums, kas veikts, izmantojot globālo "COVAX" mehānismu. Līdz šim Latvija ziedojusi vakcīnas konkrētām valstīm, balstoties uz divpusējiem ziedošanas līgumiem. Kopš 2021. gada augusta Latvija ziedojusi 49 800 AstraZeneca vakcīnu devas Tunisijai, 30 000 devas Moldovai, 30 000 devas Albānijai, 55 200 devas Kenijai, 30 000 devas Vjetnamai, kā arī 83 070 Pfizer vakcīnu devas Gruzijai.

"COVAX" ir globāls Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) līmeņa instruments vakcīnu iegādei un sadalei. Lai veicinātu globālu vakcināciju un atbalstītu vidēju un zemu ienākumu valstis Covid-19 pandēmijas pārvarēšanā, Eiropas savienība (ES) ir apņēmusies veicināt dalīšanos ar vakcīnām. Līdz 2022.gada vidum ES apņēmusies ziedot vairāk nekā 450 miljonus vakcīnu devu, izmantojot "COVAX" instrumentu, un 2021. gada 21.-22. oktobrī ES valstu un valdību vadītāji atkārtoti apstiprināja ES apņemšanos atbalstīt starptautisko cīņu pret pandēmiju un veicināt vakcīnu pieejamību pasaulē.

Citi šobrīd lasa

Zemenēm pilnas dobes! Dažiem gan tās var pat kaitēt
Tvitera lietotāji pamatīgi noskaitušies uz Indraši: "Virziens - krievu kuģis"
Diplomātiskais bandinieks rasols: NATO samitā Madridē salāti izpelnās mediju uzmanību
Skatīt visus komentārus