Sabiedrība
2021. gada 26. novembris, 12:05

Keris noskaities uz Pavļutu: "Šādu ignorējošu attieksmi pret mūsu priekšlikumiem ir veicinājis veselības ministrs"

TV24

Veselības aprūpei atkal tikušas drupačas – šādus vārdus par tikko pieņemto valsts budžetu 2022. gadam TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” veltīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris.

“Esmu spiests teikt, ka lielā mērā šādu ignorējošu attieksmi pret mūsu priekšlikumiem ir veicinājis veselības ministrs Daniels Pavļuts, jo veselības nozares stratēģiskās padomes sēdēs mēs vairākkārt izteicām priekšlikumus par taisnīgu un adekvātu darba samaksas paaugstināšanu. Ministrs neuzklausīja un neņēma vērā nevienu no tiem pēc būtības,” norāda Keris.

Arī pirmsstreika sarunās Pavļuts neesot izrādījis ne mazāko iniciatīvu par domstarpību atrisināšanu ar arodbiedrību, lai gan laiks tam bijis pietiekami - vairāk nekā divi mēneši.

“Pēc mūsu iniciatīvas 1. oktobrī tika sasaukta Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes Veselības aprūpes nozares apakšpadomes sēde, vienīgā šogad. Šīs sēdes laikā visas trīs puses – valdība, darba devēji un arodbiedrības – vienojās, ka ir jāuzstāj, lai algu paaugstinājumam tiktu piešķirti 80 miljoni eiro. [...] Jāsaka, ka naudas, kas rezidentu darba samaksas paaugstināšanai ir piešķirta, māsu profesijas attīstībai arī, kas ir labi, protams, bet, lai nodrošinātu 10% darba samaksas pieaugumu ārstniecības personālam visās kvalifikācijas grupās, pietrūkst joprojām 40 miljoni eiro. Lielā mērā pietrūkst tāpēc, ka ministrs nevis ņēma līdzi sociālos partnerus un gāja kopīgi cīnīties Saeimas komisijās par nepieciešamo papildus finansējumu budžetā, bet, spriežot pēc visa, ir piekritis tam, ka nozare kārtējo reizi tiek apdalīta koalīcijas sarunās,” uzskata Keris.