Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vairāk nekā 800 rīdzinieku dažu dienu laikā ir parakstījušies par Rīgas autoostas simbola – sarkanā ozola saglabāšanu. (Foto: Rojs Maizītis)

Rīdzinieku simti pieprasa Rīgas autoostas simbola – sarkanā ozola saglabāšanu 3

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
2021. gada 25. novembrī 05:05 2021. gada 25. novembrī 05:05
  Elmārs Barkāns | Jauns.lv
Simtiem rīdzinieku parakstījušies par autoostas simbola – sarkanā ozola saglabāšanu. Izšķirties par koka nenodošanu malkas placī viņiem palīdzēja arī Jauns.lv raksts „Rīgas autoostas svētozolu gatavo pārstādīšanai: dzelzceļš pret autobusiem”. Tagad Rīgas domei nāksies lemt – saglabāt ozolu vai nē?

Pirms vairāk nekā nedēļas beidzās Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta izsludinātā sabiedriskā apspriešana par sarkanā ozola likteni, bet paralēli tai portālā manabalss.lv turpinās arī parakstu vākšana aicinājumam par ozola saglābšanu, kuru jau parakstījuši vairāk nekā 800 cilvēku. Manabalss.lv informē:

„Šie paraksti tiek pievienoti līdz 15. novembrim notikušajai publiskajai apspriešanai. Izvērstu publikāciju par autoostas ozolu pirms apspriešanas beigām veltīja portāls Jauns.lv.”

Tagad Rīgas domei nāksies lemt – saglabāt ozolu vai nē?

Pilsētas attīstības departamentam „pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas jāsniedz ziņojums par tās rezultātiem Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas sēdē”, kur arī izšķirsies koka liktenis. Tā kā par ozola saglabāšanu savākti simtu simtiem parakstu, tad, iespējams, ja tam nespēs rast risinājumu, par to var nākties lemt arī Rīgas domes sēdē. 

Sarkano ozolu netālu no autobusu izbrauktuves no Rīgas autoostas Maskavas ielas pusē pie dzelzceļa uzbēruma iestādīja 1964. gadā līdz ar toreiz jaunās autoostas izbūvi. Visus pēdējos 57 gadus tas ir teju autoostas svētozols, un autoostas darbinieki to uzskata par savu simbolu.

Bet nesen, „Rail Baltica” celtniecības gaitā to pēkšņi paredzēja nocirst. Tas izraisīja protestus – sāka parakstu vākšanu par ozola saglabāšanu. Apspriešanas rezultāti vēl nav apkopoti, un pašvaldībai tuvākajā laikā būs jālemj par tā likteni. Bet, pēc visa spriežot, to visdrīzāk saglabās, precīzāk sakot – pārstādīs. Kur – gan vēl īsti skaidrs nav. Spriežot pēc ierakstiem sociālajos tīklos, negaidot oficiālos sabiedriskās apspriešanas rezultātus, ir sākusies ozola sagatavošana pārstādīšanai. To veic SIA „Labie koki”, kas arī iestājas par ozola saglabāšanu.

Rīgas starptautiskā autoosta savā mājaslapā norāda, ka „kategoriski nepiekrīt ozola ciršanai. Ozols tika iestādīts sakarā ar autoostas darbības uzsākšanu, un tam Rīgas starptautiskajā autoostā ir simboliska nozīme. Pilnsabiedrības „BeReRix” (viens no „Rail Baltica” būvniekiem – red.) finansiālais ieguvums, nocērtot ozolu, nevar būt salīdzināms ar sabiedrības interesēm. Glābsim sarkano ozolu un neļausim to nocirst!”

Saistītās ziņas

Vāc parakstus par Rīgas Autoostas sarkanā ozola saglabāšanu
Rīgas autoostas svētozolu gatavo pārstādīšanai: dzelzceļš pret autobusiem. VIDEO. FOTO 2
100 lietas Latvijas simtgadei. 1958. gads: RĪGAS AUTOOSTA

Aicina glābt vērtīgu ozolu:

Citi šobrīd lasa

VIDEO: kā par Latvijas hokejistu panākumu priecājās citvalstu komentētāji
VIDEO: lidostā izritina sarkano paklāju. Latvijas hokejisti pārved mājās bronzas medaļu
Pie Brīvības pieminekļa tūkstošiem fanu sagaida Latvijas hokejistus 2
Skatīt visus komentārus