Noraida priekšlikumu par veselības apdrošināšanu pret Covid-19 vakcīnas izraisītajām blakusparādībām
foto: Paula Čurkste/LETA
Sabiedrība

Noraida priekšlikumu par veselības apdrošināšanu pret Covid-19 vakcīnas izraisītajām blakusparādībām

Jauns.lv / LETA

Saeimas vairākums šodien grozījumos likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" neatbalstīja opozīcijas priekšlikumu par veselības apdrošināšanu pret Covid-19 vakcīnas izraisītajām blakusparādībām.

Noraida priekšlikumu par veselības apdrošināšanu p...

Izmaiņas likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" ir viens no valsts budžeta 2022. gadam pakotnes likumiem.

Saeima Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā jau noteica, ka Ministru kabinets atbilstoši Ārstniecības riska fonda atlīdzības izmaksas principiem un apmēriem nosaka kompensācijas piešķiršanas un izmaksas kārtību, ja vakcinācijas pret Covid-19 infekciju izraisīto blakusparādību dēļ nodarīts smags vai vidēji smags kaitējums pacienta veselībai vai dzīvībai.

Savukārt šodien deputātu Evijas Papules (R), Vjačeslava Dombrovska (R), Kaspara Ģirģena (R) un Ērika Pucena (R) priekšlikums likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" grozījumiem tika noraidīts. Tas būtu paredzējis, ka personai pienākas veselības apdrošināšana pret Covid-19 vakcīnas izraisītajām blakusparādībām un ka Veselības inspekcija, izvērtējot atlīdzības prasījuma iesniegumu, vai nu sāktu ekspertīzi vai atteiktu izskatīt atlīdzības prasījuma iesniegumu atbilstošu valdības noteiktajai kārtībai.

Papule aicināja atbalstīt šo priekšlikumu, uzsverot, ka vakcināciju pret Covid-19 var veicināt ar pareizu uzrunāšanu un motivācijas instrumentiem. Politiķe mudināja koalīcijas pārstāvjus pozitīvi domāt par cilvēkiem, nevis tikai "pātagot un sodīt".

Deputāte Ļubobva Švecova (LPV) pauda, ka atbalsta šo priekšlikumu, jo tikko Saeima citā likumā noteica jaunu apdrošināšanas slieksni, kāds pienākas Valsts prezidentam un viņa kundzei. Šādā situācijā būtu pareizi atbalstīt arī iedzīvotāju apdrošināšanu pret Covid-19 blaknēm, pauda politiķe.

Dombrovskis vērsa uzmanību, ka valsts līdz šim paredzētā kārtība var prasīt ilgu laiku jautājuma atrisināšanai. Saeimas jau iepriekš pieņemtā kārtība nosaka, ka iedzīvotāji var iesniegt kompensācijas par vidēji smagām vai smagām blaknēm pēc Covid-19 vakcīnas nosaka, ka pārbaude var tikt veikta pusgadu un pagarinājuma gadījumā vienu gadu kopā, norādīja politiķis.

Deputāts arī pauda, ka Veselības ministrijas (VM) parlamentārajam sekretāram debatēs vajadzēja izskaidrot, ko VM un valdība ir paveikusi šajā jautājumā.