Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Homo Democraticus" šī gada februārī (Foto: Mārtiņš Ziders)

No Daugavas pazudusi monstrozā skulptūra "Homo Democraticus". Kur tā nakts laikā aizvesta? 4

Kultūra
13. septembrī 14:36 2021. gada 13. septembrī 14:36
  Jauns.lv
Kopš 2020. gada septembra Daugavā pie Dzelzceļa tilta bija redzama skulptūra "Homo Democraticus" jeb "Demokrātiskais cilvēks", bet nu savdabīgais mākslas darbs no Rīgas centra pazudis. Kur tas palicis?

13. Tēlniecības kvadriennāles ietvaros šo skulptūru uzstādīja 2020.gada septembrī. Skulptūras atrašanās laiks sākotnēji bija plānots uz pāris mēnešiem līdz 2020.gada novembrim, taču dažādu apsvērumu dēļ vides objekta pārvietošana tika atcelta.

No putuplasta radītā skulptūra ar savu satraucošo izskatu - ķermenis ar galvu un 14 rokām kāju vietā - sabiedrībā izraisīja plašu rezonansi. "Homo Democraticus" jeb "Demokrātiskais cilvēks" skulptūras pamatā ir doma par kropļotu demokrātijas redzējumu. Skulptūra simbolizē monstru, par kuru pārvēršas visi ievēlētie tautas pārstāvji - domājot tikai par savu labumu un raušot peļņu sev, aizmirstot tautu, kas to ir ievēlējusi. Plānotā kustība un progress tiek aizstāts ar neveiklu, nekoordinētu mīņāšanos uz vietas.

Kā norāda kravu pārvadājumu uzņēmums SIA "Ursus Forwarding", naktī uz 9.septembri skulptūra neizjauktā veidā mēroja ceļu atpakaļ uz savu dzimteni - uz lietuviešu mākslinieka Donatas Mockus darbnīcu. Tālākais skulptūras liktenis ir tās restaurācija un jaunu ekspozīcijas vietu meklējumi, šoreiz kaimiņvalstīs.

Tomēr Rīgas mākslas telpa ar to nav kļuvusi tukšāka, jo jau no 7. septembra pilsētas centrā, Brīvības alejā, izvietoti Latvijas Mākslas akadēmijas studentu oriģināldarbi.

Citi šobrīd lasa

FOTO: sabiedrībā pazīstami cilvēki iestudējuma "Ferdinands un Luīze" pirmizrādē 5
Pēc 37 gadiem jūras krastā izskalo pudeli ar vēstījumu no Japānas
Skandalozais Brektes murālis tagad cilvēkiem traucē pat gulēt
Skatīt visus komentārus

Молодая бабушка Ирина Круг впервые показала внучку

Завещание принца Филиппа будет засекречено на 90 лет, чтобы защитить королеву